wtorek, Październik 22, 2019

Aranżacja mieszkania wiąże się z koniecznością podjęcia ważnych decyzji, które będą miały ogromny wpływ na komfort codziennego życia. Jednym z dylematów, przed którym muszą stanąć osoby wijące własne gniazdko, jest stworzenie miejsca do spania. Co sprawdzi się lepiej – kanapa z funkcją spania czy standardowe łóżko?

Kanapa – zgrabny substytut łóżka

Rozkładana sofa z funkcją spania najczęściej wybierana jest przez właścicieli niewielkich mieszkań, gdzie ograniczony metraż wymusza pewne ustępstwa. Jeśli nie masz miejsca na wydzielenie osobnej sypialni, warto w sercu pokoju umieścić duży, przestronny narożnik. W sklepach znaleźć możemy wiele eleganckich sof, które w dzień będą ozdobą pokoju, a w nocy zapewnią komfort. Dużą popularnością cieszą się obecnie nie zwyczajne, rozkładane wersalki, ale kanapy wyposażone w materace – sprytna budowa mebla pozwala na szybką transformację zgrabnej sofy w komfortowe łóżko. Ponadto, rozkładane sofy sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie mieszają się różne funkcjonalności, czyli na przykład w pokoju dziecka czy pokoju gościnnym. Jednak pamiętaj, że intensywne rozkładanie i codzienne spanie na tapicerowanej sofie może negatywnie wpłynąć na jej wygląd. Ponadto, taka opcja jest zdecydowanie mniej higieniczna, więc alergicy powinni zaopatrzyć się w łóżko z odpowiednim materacem.

Niezawodne łóżka

Optymalnym rozwiązaniem jest wydzielenie w mieszkaniu osobnej, choćby malutkiej sypialni. Solidne łóżko z mocnym stelażem i materacem jest pewną gwarancją zdrowego snu. Największym walorem standardowych łóżek jest możliwość indywidualnego doboru materaca. Twardość i rodzaj wypełnienia materaca ma ogromny wpływ nie tylko na wygodę i jakość nocnego wypoczynku, ale przede wszystkim na zdrowie. Solidne meble z litego drewna, takie jak łóżka Visby, są odporne na uszkodzenia i niszczenie, dzięki czemu będą pięknie się prezentować przez długie lata. Jeśli obawiasz się, że nie znajdziesz łóżka idealnie dopasowanego do Twojej przestrzeni, możesz wykonać mebel na wymiar. Więcej informacji znajdziesz na stronie visby.com.pl.

Tags: , ,

Related Article