czwartek, 18 kwietnia, 2024

Z biegiem lat skóra traci swoją jędrność, ponieważ zmniejszają się jej zdolności regeneracyjne. Osłabieniu ulegają włókna kolagenowe, które odpowiadają za utrzymanie napięcia skóry. Lasery stosowane w zabiegach medycyny estetycznej są w stanie pobudzić syntezę kolagenu w skórze, dzięki czemu w naturalny sposób poprawia się jej jakość, a zmarszczki zostają spłycone. Przeczytaj więcej na temat laserowego odmładzania twarzy.

W jaki sposób laser działa na zmarszczki?

Efekty starzenia się skóry są bardziej widoczne na twarzy niż w innych partiach ciała. Obszar ten pozostaje bowiem pod wpływem działania wielu niekorzystnych dla skóry czynników, m.in. promieniowania słonecznego, dymu tytoniowego, kosmetyków do makijażu czy ruchów mimicznych twarzy. To wszystko przyczynia się do powstawania zmarszczek oraz ich pogłębiania się wraz z upływem czasu. Na szczęście istnieją metody, które w naturalny sposób mogą nieco cofnąć i spowolnić proces starzenia się skóry.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, działanie lasera na zmarszczki opiera się na kontrolowanych mikrouszkodzeniach w strukturze skóry, które pobudzają procesy naprawcze, czyli przede wszystkim: skracanie istniejących włókien kolagenowych oraz produkcję nowego kolagenu. Dzięki temu skóra staje się lepiej napięta, a zmarszczki zostają „wyprasowane”. Zabieg laserowego odmładzania twarzy wzmacnia ogólną kondycję skóry. Może być stosowany nawet przez osoby młode, które chcą opóźnić skutki starzenia się skóry.

Na czym polega laserowe odmładzanie twarzy?

Skuteczne laserowe odmładzanie twarzy możliwe jest dzięki nowoczesnym laserom frakcyjnym oraz pikosekundowym. Lekarz dobiera rodzaj urządzenia oraz jego parametry w zależności od problemów, z jakimi zmaga się pacjent. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań oraz ustalenie planu leczenia. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu lekarz może zaproponować zabieg jeszcze tego samego dnia. Niektóre lasery wymagają zastosowania znieczulenia, inne działają tak delikatnie, że wystarczające jest zastosowanie samego chłodzenia skóry podczas laseroterapii.

Specjalista dokładnie oczyszcza skórę pacjenta, a na oczy zakłada specjalne nakładki, chroniące wzrok przed promieniowaniem laserowym. Kolejnym krokiem jest wykonanie testu na niewielkim obszarze skóry, aby odpowiednio dobrać optymalną energię lasera. Następnie emituje wiązkę światła na cały obszar, który wymaga odmłodzenia. Podczas naświetlania dochodzi do kontrolowanych termicznych uszkodzeń skóry, co odczuwane jest jako szczypanie lub pieczenie. W zależności od wielkości leczonego obszaru oraz zastosowanego znieczulenia zabieg może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Po jego wykonaniu można zazwyczaj od razu wrócić do normalnej aktywności. Ewentualne podrażnienia należy łagodzić wyłącznie przy użyciu środków zaleconych przez lekarza. Przed wyjściem na zewnątrz konieczne jest nakładanie kremu z filtrem.

Efekty odmładzania twarzy laserem

Profesjonalnie dobrana laseroterapia przyczynia się do spłycenia zmarszczek, przywrócenia jędrności skórze i odmłodzenia twarzy. Laser nie tylko odbudowuje włókna kolagenowe, ale też zwiększa produkcję elastyny w skórze, dlatego twarz staje się naturalnie napięta, jędrna i gładka. Laserowe odmładzanie skóry umożliwia również usuwanie takich niedoskonałości, jak: przebarwienia, blizny potrądzikowe czy rozszerzone pory.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

Sejf do kampera przyczepy na wymiar icanclub25society.com ardenmeble.pl