piątek, 19 kwietnia, 2024

Wbrew powszechnej opinii najwięcej wypadków nie jest spowodowana brawurą, ale prowadzeniem pod wpływem alkoholu. Na polskich drogach to już niemal plaga. Pomimo akcji policyjnych i kampanii informacyjnych wciąż wiele osób jeździ pod wpływem alkoholu nie zważając na konsekwencję. Jazda po alkoholu jest karana wysokimi mandatami, a także odebraniem prawa jazdy, warto więc pod żadnym pozorem nie spożywać alkoholu jeżeli chcemy prowadzić samochód, a po spożyciu choćby najmniejszej ilości konieczne jest sprawdzenie ilości promili we krwi.

Alkomat online – do Twojej dyspozycji

Każdy kierowca nawet jak wypije minimalną ilość alkoholu, bądź spożywał go dzień wcześniej powinien sprawdzić, czy w jego organizmie nie ma promili. Nie trzeba nawet kupować stacjonarnego alkomatu. Wystarczy tylko wejść na stronę internetową, gdzie do dyspozycji masz wirtualny alkomat. Jest on dostępny cały czas, a korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne. Wystarczy tylko uzupełnić dane, tutaj należy pamiętać, aby były one zgodne z prawdą i na tej podstawie otrzymujesz wynik. Na samym początku należy uzupełnić płeć, wagę i wzrost. Następnie, czy wypiłeś alkohol na pusty żołądek, czy też w trakcie spożywania posiłków. Ważna jest także ilość godzin, przez jakie spożywałeś trunki, jak i o której godzinie rozpocząłeś, czy też zakończyłeś picie. Wszystko to wpływa na poziom i stężenie alkoholu we krwi i jego utrzymywanie się.

Wirtualny alkomat – zawsze kiedy potrzebujesz

Alkomat internetowy jest zawsze do Twojej dyspozycji. To najlepsze rozwiązanie jeżeli nie posiadasz alkomatu stacjonarnego, czy też jednorazowego. Tutaj należy pamiętać, że dopuszczalna dawka alkoholu, po której można prowadzić samochód wynosi 0,2 promila. Oczywiście rowerzystów obejmuje również to prawo, zatem powinni oni sprawdzać stężenie alkoholu, gdyż kary przewidziane dla nich są równie surowe, nie wspominając już o bezpieczeństwie.

Alkomat internetowy- od czego zależy poziom alkoholu we krwi

Poziom alkoholu we krwi zależy od wielu czynników, a nie tylko ilości wypitych trunków. Nie warto więc sugerować się opiniami innych osób, czy doradców, którzy mówią, że jedno piwo nie zaszkodzi. Konsekwencje wypicia jednego piwa mogą być tragiczne dla zdrowia i życia. Warto więc pamiętać, że prowadząc samochód pod wpływem alkoholu nie naraża się tylko swojego życia, ale również innych uczestników ruchu, nie wspominając już o niewinnych pieszych. Alkomat online umożliwia dokładne oszacowanie stężenia alkoholu we krwi, oczywiście koniecznie należy uzupełnić formularz. W w razie stężenia przekraczającego 0,2 promila koniecznie należy zmienić środek transportu i zostać pasażerem.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

kerc.com bardirovka.com ldude.pl