poniedziałek, 29 maja, 2023

Łazienka w kolorze białym to idealna propozycja dla ludzi, którzy lubią łamać stereotypy. Do dzisiaj istnieje teoria, że biel jest kolorem łatwo brudzącym. Warto ją przełamać i wybrać białe, nowoczesne meble łazienkowe. Jak urządzić taką łazienkę?

Na biało i na czarno

Jeżeli ktoś uważa, że biały jest zbyt nudnym, jednostajnym kolorem, to może zdecydować się na dodatki w kolorze czarnym, dzięki czemu całe pomieszczenie nabierze bardziej eleganckiego, dostojnego, luksusowego charakteru. W szczególności, jeżeli zdecydujemy się na lampę pod sufitem z ozdobnymi kryształkami – w kolorze czarnym. Zanim kupimy nowoczesne meble łazienkowe postawmy na białe płytki do łazienki (np.gres) od sufitu po podłogę. Mniej więcej w połowie wysokości ściany warto zostawić miejsce na czarny pasek z płytek lub też z drewna zabezpieczonego przed wilgocią, ciągnący się przez całą szerokość łazienki.

Minimalne, nowoczesne meble łazienkowe

Biel to oznaka nowoczesności, która cechuje się wyjątkowym, ponadczasowym  minimalizmem. I takie powinny być nasze nowoczesne meble łazienkowe. Planując wystrój łazienki stawiajmy na proste kształty bez zbędnych ozdobników, które mogą wpływać na zakłócenie harmonii całego pomieszczenia. W takim wypadku dobrze sprawdzają się meble wykonane pod zabudowę z lakierowanymi frontami w kolorze białym, które będą pięknie odbijać światło. Czarne dodatki mogą pojawić się pod postacią kubka na szczoteczki do zębów, pojemnika na mydło w płynie, kosza na śmieci, czy też innych drobnych dodatków. 

Tags: ,

Related Article