wtorek, 25 czerwca, 2024

Choć Nifty pobiera do analizy krew matki, badane to nie opiera się na tych samych zasadach, jakie są charakterystyczne dla innych popularnych testów biochemicznych. Przed jego wykonaniem warto poznać tę różnicę i dowiedzieć się, z czego wynika i jakie ma konsekwencje.

Gdy wykonujemy klasyczne testy biochemiczne, ich analiza polega na określeniu poziomu stężenia biochemicznych markerów, które znajdują się w organizmie przyszłej matki, a nie płodu. Wykonując test Nifty można mieć pewność, że procedura ta będzie przebiegać nieco inaczej. Polega ona przede wszystkim na wyizolowaniu DNA płodu z krwi ciężarnej. Potem analizie poddawane jest właśnie to DNA. Pozwala to na rezygnację z badań inwazyjnych, znanych jako skuteczniejsze, ale jednocześnie mniej bezpieczne, a jednocześnie daje pewność, że wyniki testu Nifty będą wiarygodne. Oczywiście, w pewnych okolicznościach badania inwazyjne są nie do uniknięcia, dzieje się tak jednak przede wszystkim wówczas, gdy wyniki testu Nifty są nieprawidłowe. W innym wypadku nie ma takiej potrzeby.

Tags: ,

Related Article

https://beesafe.pl/porady/od-kiedy-dziecko-moze-jezdzic-z-przodu/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-quada/