piątek, 19 kwietnia, 2024

Rośliny w domu mają wiele zalet. Filtrują powietrze i posiadają walory estetyczne. Popularną rośliną w polskich domach jest palma. Jej kształt przywołuje klimaty ciepłych krajów. Jest to szczególnie potrzebne w Polsce, gdzie pogoda często nie nastraja optymistycznie. Co trzeba wiedzieć o tych roślinach? Sprawdź nasz poradnik.

Zacznijmy od podstaw

Popularność tych roślin wynika nie tylko z efektownego wyglądu. Spowodowana jest również powszechnym ich występowaniem na wszystkich kontynentach. Możemy wyróżnić prawie dwa tysiące różnych rodzajów palm. Po zakupie warto więc sprawdzić, jaki rodzaj reprezentuje nasza roślina. Ułatwi to późniejszą pielęgnację.

Pierwszym krokiem po przyniesieniu rośliny do domu powinno być jej przesadzenie. Dlaczego jest to ważne? Ziemia w doniczce może być niskiej jakości. Podłoże stosowane przez producenta może nie zapewniać roślinie godnych warunków rozwoju. Warto więc zainwestować w ziemię do palmy.

Gdzie ustawić doniczkę z rośliną?

Wybór miejsca ustawienia doniczki powinien być przemyślany. Ważne są tu nie tylko walory estetyczne. Palma to roślina, która nieodłącznie kojarzy się z ciepłem. Może jednak nie polubić szybkiego wystawienia na nadmiar słońca. Warto więc na początku wybrać miejsce, w którym zapewnimy jej dużą dawkę rozproszonego światła.

Co z podlewaniem? Roślina potrzebuje dużo wilgoci. Trzeba koniecznie zadbać, żeby miała do dyspozycji wilgotne podłoże. Nie należy jednak przesadzać z podlewaniem. Nadmiar wody może być szkodliwy. Pierwszymi oznakami nieodpowiedniego traktowania może być pojawienie się pożółkłych liści.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o pielęgnacji?

Palmy to rośliny, w których pielęgnacji istotny jest już wybór doniczki. Powinna mieć ona wielkość zapewniającą korzeniowi możliwość swobodnego rozrastania się. Warto wiedzieć, że korzeń palmy nie rozrasta się na boki. Podczas wyboru doniczki warto bardziej kierować się jej wysokością niż szerokością.

Samo podlewanie rośliny to nie wszystko. Co jakiś czas dobrze jest wspomóc rozwój rośliny poprzez zastosowanie nawozu. Ważna jest również dbałość o liście palmy. Potrzebują one aktywnego zraszania. Do zraszania liści można wykorzystać rozpylacze dostępne na rynku.

Podsumowanie

Warto zadbać o roślinność w domu. Palma jest rośliną, która nie tylko zapewni nam wrażenia estetyczne. Dzięki niej możemy również cieszyć się zdrowym powietrzem w domu. Warto zaufać naturze i cieszyć się zaletami dobrze wypielęgnowanej roślinności. Odpowiednie traktowanie rośliny sprawi, że z pewnością ona nam się odwdzięczy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie palmy.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

ck.com.pl inc.org lanails.pl