piątek, 19 kwietnia, 2024

Bałkany będące w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród Polaków mogą zachwycić zarówno swoim dziedzictwem historycznym, kulturalnym, jak i przyrodniczym. Istnieje wiele sposobów na zapoznanie się z nim, aczkolwiek zwiedzanie jachtem zagwarantuje niepowtarzalne doświadczenia.

Gdzie wynająć jacht?

Najlepszym krajem do wynajmu jachtu jest popularna Chorwacja. Poprzez dużą ilość odwiedzających Chorwacja posiada wspaniale rozbudowaną bazę turystyczną, która daje możliwość wynajmu jachtu niemalże na całej długości wybrzeża. Niezwykle różnorodny akwen wodny od Puli do Dubrownika usatysfakcjonuje każdego.

Czarter jachtów w Chorwacji umożliwia odcięcie się od zgiełku turystycznych miejscowości. Wspaniałe wąskie uliczki, niezwykła architektura, unikatowe muzea, jak i wspaniałe restauracje. Wszystkim tym możemy cieszyć się w ciągu dnia, a kiedy tylko zapragniemy, możemy wrócić na jacht, wypłynąć i w słońcu zachwycać przyrodą.

Konieczne uprawnienia

Czarter jachtów w Chorwacji jest możliwy w kilku sytuacjach. Pierwszą z nich jest, gdy posiadamy patent Jachtowego Sternika Morskiego oraz certyfikat poświadczający umiejętność obsługi urządzeń radiowych.

Drugim rozwiązaniem jest zaliczenie, odbywającego się w Chorwacji szkolenia, które zakończy się uzyskaniem stopnia Voditelj Brodice. Posiadając go mamy prawo czarteru oraz obsługi urządzeń radiowych.

Trzecim, najpopularniejszym rozwiązaniem jest czarter jachtu wraz ze skipperem, który będzie odpowiedzialny za kierowanie łodzią. Dzięki skipperowi możemy poznać miejsca mniej znane turystom.

Opłaty związane z najmem

Należy być świadomym, że jeżeli chcemy wyczarterować jacht w Chorwacji należy uiścić kilka dodatkowych opłat oprócz kosztu czarteru. Jednym z nich jest kaucja, które może wynieść od 1000 do 5000 EUR w zależności od wielkości jachtu. Nie chcąc płacić kaucji możemy wykupić ubezpieczenie, którego koszt waha się od 100 do 400 EUR.

Inną opłatą jest tak transit-log, który wynieść może od 50 do 250 EUR i jest związany z przygotowaniem jachtu do wynajmu. Polega ona na posprzątaniu pokładu, zakupienia odpowiednich akcesoriów, czy też na przygotowaniu pościeli. U części wynajmujących transit-log jest w cenie.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

Industrialny metalowy hoker stołek barowy z oparciem oo.pl kerc.com