środa, 22 maja, 2024

Jeszcze kilka lat temu prefabrykowane ściany betonowe wykorzystywane były wyłącznie przy wnoszeniu bardzo dużych i kosztownych budowli. W dzisiejszych czasach sytuacja odwróciła się o 180 stopni, dzięki czemu prefabrykaty wykorzystywane są również przy budowie domów jednorodzinnych. Dzięki nim można wykonać nie tylko fundamenty, ale również ściany i dach.

Dlaczego prefabrykaty betonowe są tak modne?

Jak powszechnie wiadomo prefabrykowane ściany betonowe znacząco skracają czas budowy domu, dlatego też dzięki nim można zaoszczędzić sporo cennego czasu i nerwów. Doświadczona ekipa może w kilka dni doprowadzić dom do stanu surowego.

Stawiając nowy dom z prefabrykatów znacząco zmieniają się zasady montażu wielu pozostałych elementów konstrukcyjnych. Warto wspomnieć przede wszystkim o tym, że pod ściany z prefabrykatów wykonuje się głównie fundamenty płytowe, które w tym konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykonać tradycyjne fundamenty ławowe.

Wybór konkretnego rozwiązania w dużej mierze zależy głównie od wybranej technologii oraz od warunków gruntowych danej działki. Nie można zapominać również i o tym, że fundamenty także można wykonać od a do z za pomocą gotowych prefabrykatów betonowych. Doświadczona ekipa jest w stanie przygotować fundamenty nawet w przeciągu jednego dnia roboczego.

Konstrukcja ścian betonowych – co warto wiedzieć?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale prefabrykowane ściany betonowe pozwalają także zaoszczędzić sporo cennej powierzchni we wnętrzu domu. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które nie mają do dyspozycji zbyt dużej działki, dlatego też nie mogą pozwolić sobie na budowę wymarzonego mieszkania.

Dostępne na rynku prefabrykowane ściany betonowe mają zazwyczaj około 15 cm grubości. Jest to naprawdę bardzo dobry wynik zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne rozwiązania. Popularne ściany z pustaków ceramicznych zazwyczaj mają około 24 cm grubości. Jak widać dzięki prefabrykatom można znacząco zwiększyć powierzchnię użytkową domu.

Wszystkie ściany z prefabrykatów betonowych są także zbrojone stalową siatką. Każdy z poszczególnych prefabrykatów powinien być także bezpośrednio połączony ze stropem. Wybrane elementy bez żadnego większego problemu można zespoić ze sobą za pomocą stalowych prętów. Oryginalne prefabrykowane ściany betonowe są gładkie, dlatego też nie powinno być żadnego większego problemu z wykończeniem wnętrza. Sporą zaletą ścian prefabrykowanych betonowych jest także to, że nie trzeba ich suszyć i sezonować.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.

Tags: ,

Related Article

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/