piątek, 19 kwietnia, 2024

Ubezpieczenie szkolne to jedna z chętniej kupowanych polis. Jest ona dedykowana dzieciom i młodzieży uczącej się, a jej zakres może być naprawdę szeroki. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu szkolnym? Ile kosztuje? Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe i musimy kupić je w placówce oświatowej?

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to rodzaj polisy skierowanej do najmłodszych, dzieci uczących się, jak i studentów. Nazwa może być myląca, gdyż ubezpieczeniem szkolnym mogą być objęte dzieci tuż po narodzinach. Górną granicą wiekową dla tej polisy jest wiek 26 lat. O ubezpieczeniu szkolnym mówi się przede wszystkim na początku roku szkolnego i akademickiego – w placówkach oświatowych dostępne są polisy oferowane opiekunom i rodzicom dzieci. Warto jednak zwrócić uwagę na kwoty gwarantowane w ubezpieczeniu w takiej polisie – może się okazać, że są one niskie i niezadowalające. Chcąc jak najlepiej chronić własne dziecko, warto wybrać ubezpieczenie szkolne, które będzie najlepiej dopasowane do konkretnych potrzeb.

Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne obowiązuje przez cały rok – chroni więc dziecko nie tylko w szkole i podczas zajęć szkolnych, ale też w czasie zabaw po lekcjach, w domu, podczas wakacji czy wyjazdów i urlopów. Koszt ubezpieczenia uzależniony jest od zakresu ochrony. Podstawowa polisa ubezpieczeniowa to koszt ok. 70 zł rocznie, rozbudowane pakiety będą droższe. Co znaleźć można w rozbudowanych wariantach ubezpieczenia szkolnego? Przede wszystkim znaleźć tam można świadczenia związane ze zwrotem kosztów za korepetycje, kiedy dziecko na skutek nieszczęśliwego wypadku nie mogło uczestniczyć w lekcjach w szkole. Rozszerzona polisa to także możliwość sfinansowania zakupu sprzętu ortopedycznego czy leczniczego, np. okularów, ale też ortez.

 

Tags: ,

Related Article

lanails.pl aterrangedj.com ptionua.com