piątek, 19 kwietnia, 2024

Konie to piękne stworzenia, które w obecnych czasach, w zdecydowanej większości przypadków służą do trenowania jazdy. Do tego będą potrzebne nam odpowiednie akcesoria do jazdy, które oferuje dobry sklep jeździecki.

Co należy kupić na jazdy?

Jednym z najważniejszych elementów do jazdy jest toczek, który ma zapewnić ochronę głowie. Sklep jeździecki na pewno zaoferuje kask na głowę. Należy zwrócić uwagę na to, czy taki kask nie jest za luźny. Nie można on w ogóle się z głowy zsuwać – nawet, jeżeli będziemy szybko pędzić na koniu. Toczek musi cały czas znajdować się w jednym miejscu. W szkółkach jeździeckich takie kaski znaleźć można na wypożyczeniu, ale w wielu przypadkach istnieje problem z trafieniem w odpowiedni model. Nie zapominajmy o tym, że te kaski na wypożyczenie były noszone już przez inne osoby. Dbajmy więc nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale również o zdrowie. Kupmy własny toczek na głowę.

Sklep jeździecki i pozostały asortyment

Kolejnym zakupem powinny być dobre spodnie do jazdy konnej. Mowa tutaj o bryczesach. Może i spodnie nie należą do najtańszych, ale są bardzo wygodne i komfortowe. Na pierwszych jazdach ze spokojem możemy próbować swoich sił w klasycznych jeansach, ale z czasem warto pomyśleć o inwestycji w specjalne spodnie do jazdy konnej, które zdecydowanie są lepsze, a poza tym lepiej chronią przed otarciami. Kolejny ważny zakup to sztyblety, czyli specjalne buty do jazdy konnej. To właśnie dzięki nim noga będzie pewniej trzymać się w siodle, nie wyślizgując się ze strzemion. 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

Wąska dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft inc.org bardirovka.com