wtorek, 25 czerwca, 2024

Posiadacze własnych domów wiedzą, że taka inwestycja to ciągła praca – konieczne jest dbanie o wygląd elewacji domu, stałe koszenie trawników. Nie brakuje jednak osób, które chcą własnego domu, nawet wysokim kosztem. Faktem jest, że koszty wybudowania własnego domu są olbrzymie – podobnie jest z kupieniem gotowego domu od dewelopera. Czy istnieje alternatywa?

W poszukiwaniu idealnego domu dla nas i bliskich

Od kilku lat w Polsce bardzo głośno jest o budownictwie szkieletowym – domy szkieletowe budowane są na potęgę przez wyspecjalizowane firmy takie jak mawit.com.pl. Czym charakteryzuje się dom drewniany? Przede wszystkim posiada on lekką konstrukcję opartą na drewnianym szkielecie. Dzięki temu nie ma konieczności czekania na cieplejsze dni planując budowę. Jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty. Zaletą drewnianych domów jest mnogość projektów. Projektami domów drewnianych zajmują się doświadczeni architekci – dbają oni o to, aby dom był nie tylko elegancki, ale przede wszystkim funkcjonalny. Istotne jest także to, że domy takie mogą być w przyszłości rozbudowywane. Jakie projekty cieszą się największą popularnością? Bez wątpienia są to domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Wiele projektów takich domów posiada również garaże oraz podjazdy.

Koszty i czas budowy domu z drewna

Zaskakujący jest czas budowy domu z drewna – najczęściej jest to 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, w jakim stanie dom ma być oddany (stan surowy zamknięty, stan deweloperski). Dodatkowo topowe firmy mogą zaproponować nam także możliwość kompleksowego wykończenia wnętrza – położenie paneli, instalację schodów. Koszty budowy domu drewnianego są niższe od budowy domu z drewna o ok. 35%. Dom z drewna to dobra alternatywa dla osób, które nie chcą spłacać domu przez dziesiątki lat.

Tags: , ,

Related Article

zobacz https://beesafe.pl/porady/raport-tuv/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/