wtorek, 25 czerwca, 2024

Lato i wspaniała pogoda zachęcają do tego, aby wolny czas spędzać poza domem. Możliwości jest sporo: możemy spacerować po parku, pobliskim lesie, wybrać się nad jezioro. Coraz więcej osób wybiera jednak wypoczynek blisko domu, w odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni wypoczynkowej. Co wybrać, aby przez całe lato cieszyć się komfortem blisko domu? Zapraszamy do lektury!

Idealny taras – jakie rozwiązania zastosować?

Taras to świetna przestrzeń, która może nam służyć zarówno jako miejsce do relaksu, czytania książek, popijania popołudniowej kawy czy też do spotkań w gronie rodziny. Poprzez dobór konkretnych mebli tarasowych możemy zadecydować też, czy na tarasie podawać będziemy posiłki. Co proponują nam producenci? Przede wszystkim oferują meble technorattanowe – kolekcje z tego tworzywa już dawno podbiły serca Polaków. Technorattan ceniony jest za piękny wygląd, wysoką odporność na wilgoć i odkształcenia. Dodatkowo stelaże mebli technorattanowych tworzone są z aluminium malowanego proszkowo. Oznacza to, że sam mebel jest lekki, a jego przenoszenie nie sprawia problemów. Zestawy mebli na taras z technorattanu mogą być dopasowany do naszych potrzeb – w kolekcjach znajdziemy niewielkie stoliki kawowe, fotele, krzesła, stoły jadalne, leżanki.

Parasol słoneczny na tarasie – postaw na ochronę!

Niezwykle ważnym aspektem podczas odpoczynku na tarasie jest ochrona przed silnym promieniowaniem UV. Nadmierna ekspozycja na słońce może skutkować poparzeniami słonecznymi i złym samopoczuciem. Parasole do ogrodu i na taras projektowane są w taki sposób, aby zapewniać dużą ilość cienia oraz uzupełniać przestrzeń. Parasole regulowane są w kilku płaszczyznach, przez co bez trudu dopasujemy kąt padania cienia. Czasze parasoli tworzone są z odpornych na uszkodzenia tkanin poliestrowych.

Tags: ,

Related Article

https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ https://beesafe.pl/porady/przeglad-motocykla/ https://eltying.com.pl/dziedzictwo-przemyslowej-przeszlosci-meble-loftowe-w-nowoczesnym-wydaniu/