piątek, 19 kwietnia, 2024

Decydując się na parasol ogrodowy przede wszystkim myślimy o tym, aby zapewnić sobie cień podczas upalnych dni w trakcie lata. Dzisiaj jednak parasole ogrodowe oferują nam znacznie więcej – wiele w tym zasługi samych producentów i projektantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby parasol ogrodowy nie był tylko kolejnym dodatkiem. Co warto wiedzieć o tym produkcie?

Parasol ogrodowy w naszej strefie relaksu

Jaki parasol ogrodowy będzie najlepszy do naszego miejsca wypoczynkowego? Wszystko zależy od wielkości przestrzeni: na niewielkich tarasach i balkonach sprawdzą się parasole z czaszą o boku do 3 metrów długości. Na dużych i tarasach i w ogrodach możemy pozwolić sobie na znacznie większą swobodę. Parasol ogrodowy to dzisiaj nie tylko element pozwalający na ochronę przed słońcem – nowoczesne parasole ogrodowe projektowane są w taki sposób, aby zachwycać i uzupełniać przestrzeń w sposób estetyczny.

Jak tworzone są parasole ogrodowe?

Nowoczesny parasol ogrodowy łączy w sobie wiele innowacyjnych tworzyw i materiałów. Przede wszystkim sam stelaż tworzony jest z aluminium malowanego proszkowo, przez co materiał zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Stelaż osadza się na ruchomej stopie, przez co możliwe jest rotowanie parasola wokół jego osi. Na szczycie stelaża osadzona jest czasz – jest ona tworzona z materiałów poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, wnikaniem kurzu, promieniowaniem UV i na długi czas zachowuje piękny kolor.

Parasol ogrodowy posiada kilka punktów regulacji, przez co możliwe jest lepsze dopasowanie kąta padania cienia. Dodatkowo czasze także są odchylane w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

Tags: ,

Related Article

https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ oo.pl plus.pl