wtorek, 25 czerwca, 2024

Prasowanie to dość prozaiczna czynność domowa, wykonywana często niechętnie i z oporami. Dlaczego? Wiele tkanin ma strukturę, którą trudno wygładzić przy pomocy tradycyjnego żelazka – prasowanie często wymaga nakładu czasu i energii. Ale! Przeciwników tej żmudnej czynności ucieszy wiadomość, że na rynku AGD pojawiły się stacje parowe, które skracają i ułatwiają proces prasowania. Jakimi kryteriami się kierować, wybierając stację parową? Warto sprawdzić ranking popularności najchętniej kupowanych produktów, by dowiedzieć się, jakimi parametrami odznaczają się funkcjonalne stacje parowe.

Funkcjonalna stacja parowa – parametry

Ciśnienie w generatorze pary

Wysokiej jakości stacje podgrzewają parę pod stałym ciśnieniem. Od wartości ciśnienia zależy efektywność prasowania – zbyt niskie spowoduje, że tkaniny będą niedoprasowane, za wysokie przyczynia się do niszczenia włókien materiału. Dobrej jakości stacja parowa powinna mieć ciśnienie w okolicach 3,5 bara.

Pojemność zbiornika na wodę

Najlepiej sprawdzają się stacje ze ściąganym zbiornikiem na wodę – w razie konieczności pojemnik można łatwo uzupełnić. Kolejna kwestia to pojemność zbiornika. W rankingu popularności generatorów pary – https://www.bomi.pl/ranking-generatorow-pary-top-10-najlepszych-modeli/ – dominują modele o pojemności 1 litra, czyli takie, które pozwalają na prasowanie przez długi czas, bez potrzeby uzupełniania wody.

Moc stacji parowej

Stacja parowa to wyspecjalizowane urządzenie, które potrzebuje czasu, by osiągnąć gotowość do pracy. Im większa moc urządzenia, tym ten czas jest krótszy. Optymalnie, gdy czas oczekiwania na pełne uruchomienie stacji nie przekracza 2 minut.

System odkamieniania

Jak pokazuje ranking, klienci stawiają na stacje parowe z wymiennymi filtrami. W sprzedaży dostępne są także urządzenia wyposażone w sztyfty przeciwapienne, które zapobiegają osadzaniu się kamienia.

Deska do prasowania

Doświadczenia użytkowników pokazują, że warto zainwestować w urządzenie ze zintegrowaną deską do prasowania – najlepiej o konstrukcji siatkowej. Deska pozwala na dokładne prasowanie pościeli, obrusów oraz odzieży wierzchniej. Stacja z deską jest droższa, ale bardziej funkcjonalna.

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

http://polskaniezwykla.pl/promowane/brak-ubezpieczenia-samochodu--ryzyka-i-konsekwencje-prawne https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/