piątek, 19 kwietnia, 2024

Jak urządzić knajpkę, która będzie przyciągała gości swoim wystrojem? Warto pamiętać o tym, że elementy praktyczne, takie jak meble, również mogą pełnić rolę dekoracyjną. Idealnym dodatkiem do każdego baru czy restauracji będą stylowe hokery barowe. Jakie są ich atuty i jak stylistycznie dopasować je do charakteru pomieszczenia?

Do jakich wnętrz pasują hokery barowe?

Hokery barowe to dość uniwersalny, pasujący właściwie do każdej knajpki mebel. Doskonale odnajdą się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i tych bardzo nowoczesnych – zwłaszcza, że obecnie dostępne są w wielu różnych, także jeśli chodzi o estetykę, modelach.
Co więcej, ten mebel oferuje wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na ergonomiczne wykorzystanie dostępnej w lokalu przestrzeni. Dzięki nim jako stół wykorzystać można ladę czy zawieszony w oknie blat. Często same stoliki montowane są na podwyższeniu – wielu gości uwielbia bowiem hokery i chce siedzieć na podwyższeniu niezależnie od zajmowanego w knajpce miejsca.

Który model barowych hokerów wybrać?

Choć hokery pasują do każdego baru, warto pamiętać, że trzeba dopasować je do wystroju wnętrza. Tylko tworząc spójną całość z innymi elementami wyposażenia będą dobrze się prezentowały. Muszą więc mieć odpowiedni rozmiar i proporcje, ale również styl.
Do klasycznych czy retro barów doskonale nadadzą się stylizowane, zdobione stołki drewniane. Hokery z drewna, w nieco innym kształcie świetnie odnajdą się także w barach stylizowanych na góralskie czy kowbojskie. Co do wnętrz nowoczesnych? To tych minimalistycznych najlepsze będą proste formy i stonowana kolorystyka, do industrialnych – na przykład barowe hokery łączące elementy drewna i metalu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu stołków barowych?

Estetyka to jednak nie jedyne kryterium przy wyborze stołków barowych. Co jeszcze warto uwzględnić podczas zakupów?
Niezwykle ważna jest jakość wykonania. Trzeba pamiętać, że w barze hokery będą intensywnie użytkowane. Muszą więc być wykonane z mocnego, odpornego na zadrapania czy uszkodzenia materiału. Powinny też mieć solidną konstrukcję, być stabilne, ale jednocześnie nie bardzo ciężkie, by można było swobodnie przenosić je z miejsca na miejsce, tworząc w knajpce przyjazną, przytulną przestrzeń.

Hokery barowe znajdziesz na demico.pl

Tags: ,

Related Article

No Related Article

niestfemale.com ldude.pl liotecalibre.org