piątek, 19 kwietnia, 2024

Jak zaprojektować taras na lato? Możliwości jest bardzo dużo, a inspiracji warto szukać zarówno w katalogach wnętrzarskich, jak i na stronach producentów mebli. Szukając pięknych mebli i dodatków zwracajmy uwagę nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim: na trwałość. Co okaże się strzałem w dziesiątkę?

Nowoczesne kanapy technorattanowe

Wśród licznych propozycji producentów meble technorattanowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Współcześnie projektanci wykorzystują technorattan urzeczywistniając ciekawe projekty nowoczesnych mebli ogrodowych. Wśród nich króluje obszerna kanapa na taras, na której zmieści się wygodnie kilka osób.

Czym jest technorattan? Technorattan jest tworzywem syntetycznym, wysoce odpornym na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, wnikanie kurzu czy promieniowanie UV. Technorattan, ze względu na swoją nieporowatą strukturę, jest materiałem, który czyści się bez trudu. Włókno technorattanowe charakteryzuje również niska waga. Meble technorattanowe oparte są na aluminiowych, antykorozyjnych stelażach – zastosowanie tego tworzywa daje gwarancję, że mebel będzie odporny na działanie wody oraz pojawianie się rdzy.

Jak urządzić wygodną strefę wypoczynkową na tarasie?

Poza wygodną kanapą na taras warto wybrać również fotele lub krzesła – w kompletach technorattanowych znajdziemy wiele elementów, które pozwolą nam na interesujące wypełnienie przestrzeni. Pamiętajmy, że poza miejscem do siedzenia konieczne jest zapewnienie sobie niewielkiego stolika kawowego, na którym zmieścimy filiżanki, talerzyki.

Chroń technorattan poza sezonem!

Aby mieć pewność, że nasz komplet ogrodowy będzie nam służył wiele lat warto pomyśleć o jego ochronie w okresie jesieni i zimy. Wykorzystując nowoczesne pokrowce z przewiewnych tkanin możemy znacząco wydłużyć żywotność naszych mebli.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

erland-oeso.org https://beesafe.pl/porady/autocasco-na-miesiac/ anthasmithphoto.com