poniedziałek, 27 marca, 2023

Nie trudno wybrać szafki kuchenne. W końcu salony meblowe mają na ten temat wiele do powiedzenia. Producenci robią wszystko, aby móc spełnić “żądania” swoich klientów, zdobywając tym samym ich zaufanie. Jednak nie można zapomnieć o tym, że owe meble kuchenne należy potem w odpowiedni sposób zamontować.

Szafki kuchenne a ich wysokość

A właściwie to wysokość, na jakiej takie szafki powinny zostać zamontowane. Ile ta wysokość powinna dokładnie wynosić? Szacuje się, że jest to pomiędzy 45cm a 70cm. Uwaga! Wszyscy architekci zwracają uwagę na to, że wysokość, na jakiej zostaną zamontowane dolne szafki, powinna zostać dopasowana do wzrostu użytkowników – dorosłych lub też tych, które najczęściej podejmują się gotowania. Po to, aby podczas długich godzin spędzonych na tworzeniu znakomitych potraw, nie odczuwać boleści związanych z plecami. W szczególności, że gotowanie odbywa się z reguły na stojąco. 

O czym trzeba pamiętać?

Tylko, że owe przykładowe 70 cm, to nie sama wysokość szafki. Z reguły wysokość mebla jest niższa, ponieważ do tego dolicza się kilka cm na cokół od spodu. Dodatkowo, dochodzi jeszcze blat kuchenny, który również jest integralną częścią szafki. Również liczy on po kilka cm. Ile dokładnie? To już zależy od producenta lub od inwestora, który zdecyduje, że jego szafki kuchenne mają mieć inny blat, niż ten oferowany w zestawie. Sama wysokość może oscylować w granicach ok. 55 cm, jeśli całość będzie miała 70 cm. Przy tej okazji należy dodać, że na same wykonanie blatów roboczych również należy zwrócić uwagę. 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://goldavocado.pl/jakie-style-ogrodow-sa-dzisiaj-najmodniejsze/ https://artexint.com.pl/akcesoria-dla-konia-na-jakie-produkty-warto-postawic/ https://amtm.pl/sklep-jezdziecki-z-dobrymi-produktami/