środa, 22 maja, 2024

Od pewnego czasu, narciarstwo skitourowe zyskuje ogromną popularność. W Polsce także staje się coraz bardziej znane. Skitouring to połączenie narciarstwa biegowego z narciarstwem zjazdowym. Dzięki niemu możemy samodzielnie wspinać się na szczyty bez konieczności korzystania z drogich wyciągów a następnie zjeżdżać i pokonywać ciekawe trasy.

Dla kogo skitouring jest idealny?

Połączenie narciarstw zjazdowego z biegowym, będzie idealnym rozwiązaniem dla tych wszystkich ludzi, którzy ponad tłumy cenią sobie spokój oraz bliski kontakt z naturą. Tak na prawdę jest to sport odpowiedni dla każdego, w tym także dla dzieci. Warunkiem jest rozsądne przygotowanie siebie, swoich umiejętności oraz właściwe przygotowanie sprzętu.

Sprzęt do skitouringu

Skitouring z racji iż pozwala na jednoczesne poruszanie się po płaskim ternie, na wspinanie się oraz na pokonywanie tras zjazdowych – wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu. Świetnie sprawdzą się narty skiturowe atomic, które posiadają wiązania renomowanej firmy i solidnie wykonane. Aby mówić o uprawianiu skitouringu, narty powinny być wyposażone w tzw. foki. Są to paski, które kiedyś były wykonywane ze skór fok – stąd nazwa. Obecnie paski robione są z tkanin takich jak nylon czy moher. Umożliwiają one swobodne wejście na wzniesienie, a następnie zjechanie z niego. Narty skiturowe atomic posiadają także wiązania, które należy dopasować do wagi narciarza. Ważna jest również waga samego wiązania. Te cięższe świetnie sprawdzą dla osób zaawansowanych, do ostrych zjazdów. Lżejsze wiązania nart skiturowych atomic, z kolei będą idealne dla osób rozpoczynających swoją przygodę z górskim narciarstwem, zapewniając spokojniejsze podejścia oraz zjazdy.

Jak przygotować się do uprawiania skitouringu?

Z racji iż skitouring nie jest typowym sportem, który można uprawiać wszędzie – należy się do niego dobrze przygotować na sucho. Planując wyjazd w góry zimą, warto już we wrześniu zadbać o swoją formę oraz kondycję. Bardzo korzystny wpływ będzie miało regularne bieganie oraz ćwiczenia wykonywane m.in. na orbitreku.

Chcąc wyruszyć wysoko w góry, gdzie uprawianie skitouringu jest najbardziej ekscytujące należy także już dobrze jeździć na nartach zjazdowych. Bez tej umiejętności, wyprawa wysoko w góry i porywanie się na skitouring okaże się być skrajną głupotą. W górach panują ciężkie warunki atmosferyczne. Należy również mieć dobrą orientację w terenie, posiadać umiejętność przewidywania pogody. Ponad to na plus będą umiejętności ratownicze i umiejętność zachowania spokoju i racjonalnego zachowania.

Aby narciarstwo skitourowe cieszyło i było sportem przynoszącym radość i satysfakcję, wystarczy tylko i aż zadbać o podstawy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/3_atomic – narty skiturowe atomic.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/