środa, 22 maja, 2024

Budowa domu z prefabrykatów nie musi kojarzyć się wyłącznie z budownictwem okresu PRL-u. Wręcz przeciwnie – stosuje się ją również i dziś, z tą jednak różnicą, że metoda ta jest jeszcze bardziej udoskonalona.

Prefabrykowane ściany betonowe, czyli?

Prefabrykaty, to bardzo szeroki i złożony temat. Nie ogranicza się on wyłącznie do elementów betonowych. Wcześniej przygotowywane bloki mogą być wykonane z drewna, połączenia drewna i betonu, a także ze styropianowych segmentów, łączonych za pomocą metody pióro – wpust. Niemniej to właśnie prefabrykaty betonowe są najtrwalsze i sprawdzają się zwłaszcza w przypadku budynków wielkopowierzchniowych.

Prefabrykowane ściany betonowe wykonuje się najczęściej na miejscu. Zdarza się jednak, że montuje się je w siedzibie firmy, a następnie dostarcza na plac budowy firmowym transportem. Dlatego przy wyborze przedsiębiorstwa, który taki dom miałoby wybudować, warto sugerować się tym, by odległość pomiędzy daną firmą a miejscem budowy była jak najmniejsza.

Etapy produkcji

Budując dom z prefabrykowanych ścian betonowych warto pamiętać, że elementy te nie są poddane praktycznie żadnym obróbkom wykończeniowym. Wręcz przeciwnie – budowany w ten sposób dom ma charakter wyłącznie konstrukcji surowej zamkniętej. Niemniej, zastosowanie tej metody pozwala na skrócenie czasu jej realizacji z kilku miesięcy, do maksymalnie kilku dni.

Oczywiście należy pamiętać, że stawianie prefabrykowanych ścian betonowych musi opierać się na solidnym podłożu. Dlatego tak ważne jest, by przed rozpoczęciem prac wylać solidny fundament, którego czas realizacji nie będzie wliczał się do czasu stawiania konstrukcji z prefabrykatów. Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.

Wykończenie

Budowa domu z prefabrykowanych ścian betonowych umożliwia doprowadzenie inwestycji do stanu, który następnie można w normalny sposób wykańczać. Montaż elewacji trwa w tym przypadku tak samo, co w przypadku klasycznych domów i najczęściej zajmuje kilka miesięcy (w zależności od warunków pogodowych).

Szybkie postawienie konstrukcji, umożliwia zamknięcie robót w ciągu jednego roku. Dzięki temu nie trzeba przedkładać budowy na kolejny rok, narażając przygotowaną tak konstrukcję domu na oddziaływanie niegościnnych warunków atmosferycznych, w tym dużej ilości wody i niskich temperatur.

Podsumowanie

Budowa domu z prefabrykowanych ścian betonowych jest wygodnym sposobem na efektywne skrócenie czasu trwania inwestycji. Metoda ta nie jest co prawda innowacyjna, ale za to uległa wielu unowocześnieniom, dzięki którym oferuje ona znacznie większe możliwości konstrukcyjne.

Tags: ,

Related Article

https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/