wtorek, 25 czerwca, 2024

Każdy uczeń chciałby pochwalić się samymi piątkami i szóstkami na świadectwie. Dumni rodzice, satysfakcja z siebie, możliwość dostania się na najlepsze studia – motywacji jest bardzo wiele. Czasem może się wydawać, że do osiągania dobrych wyników potrzebny jest talent. Jednak wiele przykładów uczniów pokazuje, że wcale nie trzeba mieć wyjątkowo wybitnego umysłu, aby uzyskiwać dobre wyniki szkolne. Kluczem do sukcesu jest dobra organizacja.

Kalendarz szkolny

Krok pierwszy dla każdego ucznia to powinien być zakup kalendarza szkolnego. Po co nam kalendarz szkolny? Przede wszystkim, aby nie zapomnieć o żadnym terminie klasówki czy oddania wypracowania. Warto od razu wpisać do kalendarza także dni wolne, ferie, przerwy świąteczne. Dobrze jest wybrać taki model, który będziemy mogli zabierać ze sobą codziennie do szkoły – musi nie zajmować zbyt wiele miejsca w plecaku i być poręczny. Kiedy na początku każdego tygodnia spojrzymy w kalendarz, szybko się zorientujemy, jakie sprawdziany nas czekają i do czego trzeba się przygotować.

Systematyczność

Trudno jest zdobyć dobrą ocenę na klasówce, jeśli zaczynamy uczyć się do niej rano przed sprawdzianem. Warto rozkładać naukę na kilka dni. Niezwykle ważne jest powtarzanie – dzięki niemu zapamiętujemy trwale, a zatem wiedza, którą przyswoimy przyda nam się nie tylko na najbliższej klasówce, ale również na teście całorocznym lub poważnym egzaminie – na koniec szkoły podstawowej czy maturalnym.
Jak wypracować w sobie taką systematyczność? Warto założyć sobie, że codziennie o danej godzinie się uczymy. Nie umawiajmy na tę porę żadnych spotkań, nie planujmy nic innego. Systematyczna nauka szybko przyniesie rezultaty.

Nagrody

Dobre oceny mają nagradzać uczniów i motywować ich do dalszej pracy. Jeśli to jednak dla nas za mało, możemy sami zaplanować sobie dodatkowe nagrody. Kiedy opanujemy dużo materiału na sprawdzian, pozwólmy sobie na odpoczynek przy ulubionym serialu. Za dobre oceny możemy nagradzać się drobnymi upominkami. Nauka zacznie w ten sposób kojarzyć nam się z czymś przyjemnym.

Nie każdy musi mieć umysł Stevena Hawkinga, ale każdy, przy odrobinie dyscypliny, może uzyskać dobre oceny w szkole. Przy się dobry kalendarz szkolny – dzięki niemu nie zapomnimy o żadnym teście ani kartkówce. Nagradzajmy się za dobre wyniki – ciężka praca zasługuje na nagrodę. Warto być też systematycznym, nie zostawiać nauki na ostatnią chwilę – dzięki temu nie będzie ona stresującym i przykrym obowiązkiem, ale naturalnym elementem każdego dnia.

Artykuł zrealizowany przy współpracy z maximat.pl/k14,planery-czasu-do-biura-i-domu.html.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ zobacz wiecje https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/