wtorek, 25 czerwca, 2024

Rozpoczyna się jesień, a zima już za pasem, dlatego to ostatni dzwonek aby pomyśleć o zakupie sprzętu narciarskiego. Jeśli dopiero zaczyna się przygodę z narciarstwem warto dobrać odpowiedni model, który nie zniechęci do tego sportu i pozwoli szybciej pojąć podstawy jazdy.

Narty Kraków – jaki model będzie odpowiedni dla początkujących

Jeśli chodzi o rodzaj nart to dla początkujących powinno się wybierać narty z zaokrąglonymi czubkami. Dodatkowo przody nart powinny być lekko podniesione, a deski nie powinny być zbyt mocno taliowane. Taki design nart ułatwia naukę jazdy. Można na nich wykonywać szersze skręty, a jednocześnie nie są tak szybkie jak inne modele nart, np. tych bardziej taliowanych.

Narty Kraków – zakup dodatkowego niezbędnego sprzętu

Oczywiście kupno nart to nie wszystko, oprócz nich trzeba zakupić potrzebny dodatkowy sprzęt. Po pierwsze istotne są kijki. Wiele osób uczy się jazdy na nartach bez kijków. Jednak ten sprzęt jest bardzo istotny i pomaga zarówno przy skręcaniu, jak i utrzymywaniu równowagi. Dlatego dla początkujących będą nieodzowne. Kijki można zakupić w komplecie od tego samego producenta lub zdecydować się na zupełnie inne. Kolejnym niezbędnym ekwipunkiem narciarza będzie odpowiedni kask narciarski. Bez tego sprzętu niemożliwa jest bezpieczna jazda, a jeśli będziemy chcieli się wybrać na narty za granicę to taki sprzęt będzie wymagany zatem warto się w niego zaopatrzyć.

Narty Kraków – akcesoria narciarskie

Oczywiście dla każdego narciarza, także tego początkującego niezwykle ważny jest strój. Trudno wyobrazić sobie jazdę na nartach w jeansach. Oczywiście teoretycznie jest to możliwe, jednak przy pierwszym upadku można szybko pożałować, że nie zainwestowało się w strój narciarski. Kombinezon z wodoodpornego materiału na stoku to podstawa. Do tego odpowiednie narciarskie rękawice, które ułatwią chwyt kijków, a jednocześnie nie spowodują powstania na skórze obtarć i przede wszystkim zapobiegają odmrożeniom w przypadku ujemnych temperatur. Oczywiście narciarz może zainwestować również w ochraniacze, szczególnie na kolana. Trzeba jednak pamiętać by były certyfikowane i nie zmniejszały w żadnym wypadku zakresu ruchu, gdyż w takiej sytuacji mogłyby bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Nauka jazdy na nartach może być bardzo komfortowa jeśli posiada się odpowiedni sprzęt. Oczywiście upadków na samym początku przygody z narciarstwem nie można uniknąć. Niemniej jednak odpowiedni sprzęt może pozwolić zniwelować maksymalnie ich skutki. Trzeba również pamiętać, że na stoku podobnie jak w ruchu drogowym obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.agasport.com.pl/narty-cat-2

Tags: ,

Related Article

zobacz zobacz https://boo.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-szkolne-dla-swojego-dziecka/