niedziela, 3 marca, 2024

Skandynawom zawdzięczamy bardzo szybką i efektywną metodę budowania domów. Chodzi oczywiście o technologię szkieletową, do której Polacy początkowo podchodzili z rezerwą. Dzisiaj już wiemy, że domy w stylu skandynawskim sprawdzają się świetnie. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom, jakie posiadają. To bowiem one sprawiają, że warto zdecydować się na dom budowany z zastosowaniem takiej technologii.

 

Domy w stylu skandynawskim buduje się bardzo szybko

Niewątpliwie jedną z największych zalet domów w stylu skandynawskim jest bardzo krótki czas budowy. Na postawienie domu potrzeba od dwóch do trzech miesięcy. Jest to wynik stosowania tak zwanej technologii ciągłej, która nie wymaga przestojów w pracy. Jedyna przerwa stosowana jest po wylaniu fundamentów i wynosi ona dwa tygodnie.

 

Jakie koszty trzeba ponieść?

Domy w stylu skandynawskim to zdecydowanie mniejszy koszt niż w przypadku domów budowanych technologią tradycyjną. Coraz częściej mówi się, że wybierając dom w stylu skandynawskim można zaoszczędzić nawet około 30% wydatków. To naprawdę bardzo dużo. Wie o tym każdy, kto budował dom.

 

Co z izolacją?

Domy w stylu skandynawskim są bardzo dobrze izolowane. Ich ściany to praktycznie sama warstwa izolująca. Dzięki temu w sezonie letnim w takich domach panuje przyjemny chłód, zima zaś po włączeniu ogrzewania bardzo szybko robi się ciepło. Do tego dom w stylu skandynawskim dużo dłużej utrzymuje ciepło niż domy budowane technologią tradycyjną. Przekłada się to na realnie mniejsze koszty ogrzewania domu.

 

A remont?

W przypadku domów skandynawskich jest banalnie prosty. Nie ma żadnych problemów z przeniesieniem gniazdka czy wywierceniem otworów w ścianie. Wszystko odbywa się naprawdę szybko i bez zbędnych problemów. Remont w domu skandynawskim to prawdziwa przyjemność.

 

Domy w stylu skandynawskim to przyszłość budownictwa. Warto o tym pamiętać.

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

zobacz więcej zobacz m.pl