wtorek, 25 czerwca, 2024

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do  kupna ubezpieczenia OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Umowa zawierana jest na rok. Aby była ważna, wszystkie zawarte w niej dane muszą być zgodne ze stanem faktycznym. Nierzadko zdarza się, że podczas trwania umowy zmienimy nazwisko (na przykład po ślubie) lub zainstalujemy w samochodzie instalację gazową. W takich sytuacjach konieczna jest zmiana danych w polisie OC.

Zmiana danych w polisie OC – w jakich sytuacjach należy zaktualizować umowę?

Zmiana danych w polisie OC jest konieczna za każdym razem, kiedy dane osobowe właściciela, parametry techniczne wozu albo jego stan prawny stają się nieaktualne albo nieprawidłowe. Najczęściej dane są korygowane wtedy, kiedy właściciel zmieni nazwisko lub imię, adres zamieszkania, numer telefonu. Uaktualnienia wymaga również zmiana numeru rejestracyjnego samochodu, numeru VIN, wprowadzenie zmian konstrukcyjnych (na przykład pojemności silnika, montaż instalacji gazowej), czasowe wycofanie z ruchu, zmiana danych osobowych współużytkownika lub współwłaściciela, dodanie współwłaściciela albo wykupienie samochodu z leasingu. Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach istotne zmiany w umowie z ubezpieczycielem mogą oznaczać wzrost wysokości składki.

Jak dokonać zmian?

Skorygowanie danych widniejących na umowie podpisanej z towarzystwem ubezpieczeniowym nie przysparza większych trudności. W większości przypadków możesz zaktualizować dane za pośrednictwem strony internetowej ubezpieczyciela. Nie zwlekaj z kontaktem z ubezpieczycielem. Nieprawidłowe dane w umowę mogą stać się źródłem wielu komplikacji, jeśli dojdzie do kolizji z Twoim udziałem.

 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://6krokow.pl/-jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodu-przewodnik-krok-po-kroku/ Barowy stół kuchenny i dwa taborety https://spottedlublin.pl/oc-czy-ac-roznice-miedzy-podstawowymi-rodzajami-ubezpieczen-samochodowych/