wtorek, 25 czerwca, 2024

Na rynku już od dłuższego czasu dostępne są nowoczesne piece co na ekogroszek. Kotły te wyposażone zostały w zasobnik. Paliwo jest podawane do komory spalania w sposób automatyczny, a zapas paliwa uzupełniania się raz na kilka dni.
Większość modeli kotłów na ekogroszek jest wyposażonych w podajnik ślimakowy. Kotły te są dostosowane do spalania głównie ekogroszku, ale są także modele, w których można palić także węglem brunatnym. W niektórych modelach zastosowane są podajniki rynnowe. Popularne są także piece na ekogroszek z podajnikiem tłokowym. Cieszą się one dużą popularnością, gdyż można w nich spalać nie tylko ekogroszek, ale tańsze gatunki węgla. Jakość paliwa do obu typu kotłów powinna być jednak raczej wysoka. Szczególną uwagę należy zwracać na to, aby paliwo nie było mokre.

Ekogroszek, który jest zalecany jako paliwo do tych kotłów to specjalnie wyselekcjonowany węgiel wysokiej jakości drobnego sortymentu. Z uwagi na to, że zawiera on małą ilość siarki wpływa na zmniejszenie ilości zanieczyszczeń trafiających do atmosfery.

Ekologiczne kotły

Jesteś zainteresowany zakupem kotła CO 5 klasy? Sprawdź ofertę firmy Kotły Mocek – piece co.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://grodzisknews.pl/znizki-i-bonusy-w-ubezpieczeniach-samochodowych-jak-je-zdobyc-i-nie-stracic/ https://dziennikelblaski.pl/1053513 https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/