środa, 22 maja, 2024

Toaletka to mebel poniekąd kobiecy. Kojarzący się z upiększaniem, ale takim w nieco starodawnym stylu. Przywołujący wspomnienie dawnych wnętrz pałacowych i pokojów urządzonych z przepychem. To mebel stworzony do tego, żeby ustawić na nim ulubione perfumy, kosmetyki i biżuterię. Najczęściej stawiamy go w sypialni, gdzie szykujemy się do wyjścia lub przygotowujemy do snu. Toaletki zazwyczaj wyglądają klasycznie, inspirowane są stylem ludwikowskim poddanym unowocześnieniu. Ale nie tylko. Znajdziemy też awangardowe toaletki. Jedne i drugie wymagają uzupełnienia w postaci krzeseł.

Białe krzesła do toaletki

Panujący obecnie trend związany z białymi aranżacjami i meblami sprawia, że chętnie wybieramy też białe toaletki i białe krzesła do toaletki. W ten sposób powstają iście romantyczne komplety, które wspaniale zaprezentują się na pastelowym tle. Przy białej toaletce pięknie wyglądać będzie też krzesło miętowe, na przykład krzesło vintage, które znajdziemy na stronie artvesta.pl obok innych mebli tego rodzaju.

Retro krzesła do toaletki

Krzesła do toaletki to ciekawe przykłady mebli stylizowanych w kierunku retro. Przenoszą one nas w wyobraźni do wnętrz pałacowych, arystokratycznych. Sprawiają, że fragment sypialni staje się po części takim pokojem księżniczki. Ale stylistyka retro to nie tylko dziewiętnastowieczna dekoracyjność. To również estetyka dwudziestowieczna. To inspiracje pop-artem czy minimal artem.

Konstruktywistyczne krzesła do toaletki

Krzesło do toaletki może prezentować się także bardzo skromnie. Przekonamy się o tym, wybierając purystyczne krzesła wykonane w całości z jednego dużego, nieklejonego kawałka drewna. Na przykład z solidnego drewna dębowego. Konstruktywistyczne inspiracje w niebanalnej sypialni połączą się z odwołaniami do natury.

Tags: , , ,

Related Article

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/