piątek, 19 kwietnia, 2024

Laserowe zamykanie naczynek przy pomocy lasera Lutronic Derma V to skuteczna i trwała metoda na pozbycie się szpecących pajączków. Sprawdź!

Laser Lutronic Derma V – skuteczne i trwałe zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka (potocznie nazywane pajączkami) pojawiają się na ciele w postaci pojedynczych zmian lub całych skupisk. Najczęściej tworzą się na twarzy i łydkach. Choć nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, dla wielu osób są oczywistym defektem estetycznym. Zaczerwieniona twarz wygląda na zawstydzoną lub zdenerwowaną. Na szczęście istnieją skuteczne metody usuwania pajączków, takie jak laserowe zamykanie naczynek.

Czym się wyróżnia laser Lutronic Derma V?

Laser Lutronic Derma V to nowatorskie urządzenie przeznaczone do trwałego zamykania naczynek, dostępne m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Z powodzeniem usuwa również zmiany pigmentacyjne i odmładza skórę. Jest to laser Nd-YAG i KAT, emitujący wiązkę o długości 532/1064 nm, która jest silnie absorbowana zarówno przez czerwone, jak i brązowe barwniki odpowiadające za niedoskonałości skóry. Zaawansowana technologia IntelliTrak pozwala na emisję fali o wybranej częstotliwości w sposób dostosowany do leczonego problemu. Urządzenie wyróżnia się wysoką mocą szczytową pojedynczego impulsu oraz pulsacyjną emisją fali. Do skóry dostarczana jest duża ilość energii w trybie szybkim i jednocześnie stałym. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu chłodzenia (ICD) laserowe zamykanie naczynek charakteryzuje się niską inwazyjnością i wysokim komfortem dla pacjenta.

Jak działa laser na naczynka?

Proces laserowego zamykania naczynek jest prosty i szybki. W wielu przypadkach już po jednym zabiegu można pozbyć się czerwonych niedoskonałości. Lasery naczyniowe wykazują wysokie powinowactwo do białka, które znajduje się w naczyniach włosowatych, czyli hemoglobiny. Wiązka światła skierowana do naczynka zostaje pochłonięta przez hemoglobinę, a następnie wytwarza silną energię i wywołuje ciepło – proces ten nazywany jest fototermolizą. Wysoka temperatura niszczy ściany naczyń krwionośnych i powoduje koagulację białka. W ten sposób naczynko zostaje uszkodzone i w ciągu kilku tygodni całkowicie usunięte z organizmu.

Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza, po wcześniejszej konsultacji. Laserowe zamykanie naczynek trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od wielkości leczonej zmiany czy miejsca jej występowania. W pierwszym etapie skóra zostaje oczyszczona. Znieczulenie nie jest konieczne. Następnie lekarz przykłada głowicę lasera w miejsce zabiegowe i rozpoczyna emisję fal. Intuicyjny czujnik temperatury pozwala na stałą kontrolę stopnia ingerencji w tkanki.

Czy laserowe zamykanie naczynek jest skuteczne?

Laserowe zamykanie naczynek przy pomocy lasera Lutronic Derma V umożliwia leczenie takich problemów, jak:

  • pojedyncze teleangiektazje,
  • rumień,
  • trądzik różowaty,
  • zmiany rubinowe,
  • naczyniaki,
  • malformacje kapilarne,
  • plamy soczewicowate,
  • ostuda,
  • nierównomierny koloryt skóry,
  • zmarszczki.

Efekty laserowego zamykania naczynek zależą przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji pacjenta – rodzaju leczonej zmiany, wieku czy stanu zdrowia. W większości przypadków można spodziewać się całkowitego usunięcia szpecącego naczynka. Głębokie i obszerne zmiany mogą wymagać zastosowania większej liczby zabiegów, a ich całkowite usunięcie nie zawsze jest możliwe. Możesz mieć jednak pewność, że dzięki zastosowaniu lasera Twoja skóra będzie wyglądała znacznie lepiej w porównaniu do stanu sprzed zabiegu.

Więcej na temat laserowego zamykania naczynek dowiesz się od specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Tags: , , , , ,

Related Article

No Related Article

Industrialny hoker z oparciem do wyspy anthasmithphoto.com Barowy stół kuchenny i dwa taborety