piątek, 19 kwietnia, 2024

Uczulenia na roztocza, pleśnie i grzyby to niezwykle powszechny problem. Niestety, dla znacznej części alergików łóżko nie jest miejscem relaksu i odprężenia, ale siedliskiem groźnych alergenów. Jaki materac wybrać, aby zminimalizować ryzyko rozwoju groźnych mikroorganizmów?

Bakterie to lubią!

Łóżko stwarza alergenom idealne warunki do rozmnażania. W pościeli, nagrzanych tkaninach i zakurzonych zakamarkach stelaża aż roi się od szkodliwych dla alergików czynników. Pierwszym krokiem na drodze walki z objawami uczulenia jest wymiana materaca na model wykonany z antyalergicznych tworzyw. Szybko przekonasz się, że mała zmiana w sypialni może przynieść wielką ulgę.

Termoelastyczne materace do sypialni

Produktem szczególnie zalecanym dla alergików są materace do sypialni wykonane z termoelastycznej pianki zwanej również leniwą pianką lub memory foam. Niezwykle przewiewna struktura wewnętrzna zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, co skutecznie blokuje rozwój bakterii. Ponadto, tego typu materac znacznie poprawia jakość snu – leżąc na łóżku wykonanym z elastycznej pianki reagującej na nacisk, wręcz zatapiamy się w miękkości materaca.

Lateks

Kolejnym materacem, który sprawdzi się w sypialni alergika, jest materac z wkładem lateksowym. Materac o przewiewnej, kanalikowej budowie nie wchłania kurzu ani innych zanieczyszczeń. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup modelu z lateksu upewnij się, że tworzywo jest dla  Ciebie bezpieczne – w niektórych przypadkach lateks może wywołać niepożądane reakcje alergiczne. Dodatkową ochroną dla alergika jest zdejmowany pokrowiec, który pozwala na zachowanie większej higieny podczas snu.

Więcej praktycznych informacji znajdziesz na stronie renomowanego producenta wysokiej klasy materacy: studiomaterace.pl. W bogatej ofercie znajdują się różnorodne modele, w tym również materace antyalergiczne.

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://beesafe.pl/porady/eurotax-wycena-samochodu/ ganx.net micro.pl