niedziela, 26 marca, 2023

W salonach meblowych znaleźć możemy obecnie szeroki wybór mebli wykonanych z najróżniejszych materiałów – drewna, metalu, betonu. Mimo różnorodności oferty, wciąż największym zainteresowaniem klientów cieszą się meble zbudowane z płyty MDF. Czy tego typu umeblowanie dorówna trwałością drewnu? Sprawdź!

Meble Forte – do wyboru, do koloru

Wydawać by się mogło, że niełatwo zastąpić w meblarstwie drewno – materiał, który od wieków znajduje szerokie zastosowanie w produkcji mebli. Niestety, planując wyposażenie mieszkania w naturalną, drewnianą zabudowę, musimy liczyć się z wydaniem niemałej kwoty, która może poważnie nadszarpnąć domowy budżet. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji, nie musisz wydawać wszystkich oszczędności na łóżko czy komodę. Klienci sklepów meblowych najczęściej decydują się na zakup mebli z płyt MDF – lekkich płyt powstałych ze sprasowanych włókien drzewnych i utwardzających związków organicznych. Powierzchnia frontów pokrywana jest specjalnymi laminatami lub foliami o matowym, półmatowym lub połyskującym wykończeniu we wszystkich kolorach tęczy. Tego typu zabudowa wyróżnia się wysokim stopniem odporności na czynniki zewnętrzne, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Idealnym przykładem połączenia trwałości, niskiej ceny i modnej estetyki są meble Forte. W katalogu cenionego producenta znajdziesz niebanalne kolekcje, które pomogą Ci praktycznie zaadaptować wszystkie pomieszczenia.

Zamiast naturalnego drewna

Wielu producentów oferuje obecnie meble, które do złudzenia przypominają modele wykonane z litego drewna, a jednocześnie są niezwykle lekkie i znacznie tańsze. Wszystko za sprawą forniru – okleiny o grubości 0,1 – 0,5 mm powstałej z naturalnego drewna. Cienkie drewniane płaty nakleja się na płyty wiórowe lub płyty MDF, a następnie pokrywa połyskującymi lub matowymi lakierami. Fornir wykorzystywany jest zarówno w meblarstwie, jak i budownictwie (służy na przykład jako wykończenie ścianek działowych). Do tworzenia naturalnej okleiny używa się wyselekcjonowanych kawałków drewna, dzięki czemu zachwyca ona swoją idealną strukturą wolną od skaz czy nieestetycznych nieregularności.

Tags: , , ,

Related Article

https://pisane-slowem.pl/jak-gospodarowac-przestrzenia-do-przechowywania-w-mieszkaniach/ https://rain-shine-sweet.com/czas-na-iso-45001/ https://bridge-o-rama.com/miedzynarodowa-norma-dla-produktow-medycznych/