niedziela, 3 marca, 2024

W medycynie estetycznej coraz częściej wykorzystuje się substancje, które pochodzą z organizmu człowieka. Jedną z nich jest osocze bogatopłytkowe, które pozyskiwane jest z krwi. Zabieg jest stosunkowo szybki i mało inwazyjny, nie wymaga specjalnego przygotowania, a krew pobiera się po prostu z żyły łokciowej, jak podczas pobierania krwi do badań laboratoryjnych. Wyjaśniamy, na czym polega zabieg wampirzego liftingu.

Ulubiony zabieg gwiazd, czyli wampirzy lifting

Wampirzy lifting to tak naprawdę zabieg mezoterapii igłowej z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Kurację substancją pochodzącą z własnej krwi upodobały sobie gwiazdy i to głównie dzięki nim zyskała ona ogromną popularność na całym świecie. Do zabiegu używane jest osocze bogatopłytkowe, które uzyskuje się po odwirowaniu niewielkiej ilości krwi pobranej od Pacjenta – wyjaśnia ekspert z Kliniki Miracki w Warszawie. Lekarz umieszcza pobrany materiał w specjalnym urządzeniu, aby oczyścić go z krwinek i innych niepotrzebnych cząsteczek. W efekcie powstaje półprzezroczysta ciecz o żółtawym zabarwieniu bogata w płytki krwi i czynniki wzrostu. Dzięki temu, że osocze bogatopłytkowe pochodzi z krwi Pacjenta, podczas zabiegu nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej.

Odmładzająca mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Wampirzy lifting to zabieg iniekcyjny, który powinien być wykonywany przez lekarza. Procedura musi zostać przeprowadzona w sterylnych warunkach przez odpowiednio wykwalifikowaną i doświadczoną osobę. Jeśli zastanawiasz się, gdzie wykonać zabieg osoczem bogatopłytkowym, odwiedź tę stronę.

Samo pobranie osocza bogatopłytkowego nie wymaga znieczulenia, ponieważ odbywa się poprzez jedno ukłucie i trwa niezwykle krótko. Z kolei przed ostrzykiwaniem skóry często stosuje się maść znieczulającą, aby zapewnić Pacjentowi komfort podczas wielokrotnej iniekcji. Przebieg wampirzego liftingu nie odbiega znacząco od zwykłej mezoterapii igłowej. Różnica polega przede wszystkim na zastosowaniu mezokoktajlu pozyskanego z własnej krwi Pacjenta.

Po zaaplikowaniu osocza bogatopłytkowego w skórze zachodzą procesy, które można porównać do gojenia się ran. Komórki są stymulowane do namnażania, wytworzone zostają nowe włókna kolagenowe oraz naczynia krwionośne. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu stymulują powstawanie nowych komórek i kolagenu, co prowadzi do regeneracji skóry.

Efekty wampirzego liftingu

Osocze bogatopłytkowe wstrzyknięte pod skórę wykorzystuje potencjał organizmu do samoregeneracji, dzięki czemu jego efekty są wyjątkowo naturalne i długotrwałe. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że rezultaty nie pojawiają się od razu. Procesy naprawcze rozpoczęte podczas wampirzego liftingu mogą potrwać około 3 miesięcy i to właśnie po tym czasie można mówić o optymalnych efektach. Aby utrzymać skórę w doskonałej kondycji, zabieg warto powtarzać co kilka miesięcy.

Osocze bogatopłytkowe ma silne właściwości regenerujące, dzięki czemu przyczynia się do spłycenia zmarszczek i odmłodzenia skóry. Dzięki dużej ilości czynników wzrostu skóra zagęszcza się i staje się lepiej napięta. Zabieg ten można zastosować nie tylko na twarz, ale również na skórę głowy, aby zapobiec wypadaniu włosów. Wampirzy lifting często też łączy się z innymi procedurami medycyny estetycznej, aby przyspieszyć gojenie się skóry i wzmocnić ich efekty.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

ola.org yviewphoto.com ism-tr.org