środa, 22 maja, 2024

Codziennie na polskich drogach dochodzi do dziesiątek kolizji i wypadków. Priorytetem dla każdego rodzica powinno być zapewnienie swojemu dziecku bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Podstawowym czynnikiem, który ma zminimalizować ryzyko jakichkolwiek obrażeń podczas niespodziewanego incydentu, jest fotelik samochodowy.

Foteliki samochodowe – bądź wymagający!

Według litery polskiego prawa, dziecko musi być przewożone w foteliku do momentu, aż nie osiągnie 150 cm wzrostu. Fotelik powinien być starannie dobrany do wzrostu użytkownika. Ważne jest, aby głowa dziecka nie wystawała ponad oparcie. Małe dzieci (do 13 kg) powinny być przewożone w foteliku typu nosidełko. Specjaliści zwracają uwagę na to, aby nie kupować używanych fotelików, które mogły ulec wcześniej wypadkowi.

Fotelik będzie w pełni funkcjonalny tylko wtedy, kiedy będzie odpowiednio zamontowany za pomocą pasów bezpieczeństwa lub systemu ISOFIX. Foteliki samochodowe powinny pewnie i stabilnie „siedzieć” na samochodowej kanapie. Jeśli fotelik umieszczony jest tyłem do kierunku jazdy na miejscu pasażera, obowiązkowo pamiętaj o wyłączeniu poduszki powietrznej.

Zaufaj marce

Kupując fotelik samochodowy, lepiej nie zdawać się na przypadek. Nie ufaj anonimowym markom sprzedającym niecertyfikowane produkty. Niska cena przeważnie idzie w tym przypadku w parze z niskim standardem produktu. Aby mieć pewność, że przewożony w danym foteliku maluch jest w pełni bezpieczny, postaw na wysokiej jakości modele spełniające wyśrubowane normy. Największym zaufaniem przezornych rodziców cieszą się foteliki samochodowe spełniają restrykcyjne wymogi dyrektywy europejskiej ECE R44/04 oraz odpowiadające standardom i-Size (R129).

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/