środa, 22 maja, 2024

Nowoczesny taras ogrodowy to miejsce, gdzie wszyscy z wielką przyjemnością będą spędzać czas w sezonie letnim. Zarówno po długim dniu w pracy, jak również przy innych okazjach. Taka przestrzeń relaksu będzie przyciągać swoją wspaniałą atmosferą.

Minimalny, nowoczesny taras ogrodowy

Styl nowoczesny kojarzy się najczęściej z minimalizmem. I tak też może być na tarasie. Chociaż wszystko zależne jest od tego z jakimi materiałami będziemy mieć do czynienia. Minimalistyczne podejście do projektowania przestrzeni tarasowej jest także wskazane. W końcu ma być to miejsce, które przypadnie do gustu wszystkim domownikom. Proste meble (np. te z rattanu), taras wykonany z drewna, parasol zapewniający cień lub też stałe zadaszenie ogrodowe i właściwie na tym mogłoby zakończyć się wyposażenie całej tej przestrzeni. Przecież nikt nie powiedział, że na tarasie musi znajdować się dużo rzeczy, jeżeli ktoś faktycznie nie chce.

Rośliny na tarasie

Warto pomyśleć o roślinach na tarasie. Nie musi ich być wiele, ale kilka roślin doniczkowych na pewno będzie świetnie komponowało się z całą przestrzenią. Jeżeli nowoczesny taras ogrodowy jest sporych rozmiarów, warto tutaj zrobić miejsce na wysokie doniczki rattanowe (będą pasować do mebli) lub na doniczki drewniane, gdzie można posadzić rośliny, które są w stanie wytrzymać chłodne warunki na dworze. Starannie należy dobierać sadzonki, jeżeli mają one na dworze przetrwać cały rok. Są bowiem takie osoby, które nie mają zamiaru ich chować do domu na okres zimowy.

 

Tags: ,

Related Article

https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/