piątek, 19 kwietnia, 2024

Kompletując wyposażenie sypialni, powinieneś szczególną uwagę poświęcić materacowi. Nawet najlepsze, najdroższe i najbardziej okazałe łóżko nie będzie dobrze spełniać swojej roli, jeśli zostanie uzupełnione niskiej jakości materacem. Jakie ryzyko niesie ze sobą spanie na niewłaściwie dobranej powierzchni? Czym kierować się podczas zakupu materaca? Sprawdź!

Dlaczego to takie ważne?

Każdy z nas spędza w łóżku mniej więcej 1/3 każdej doby. To właśnie noc jest czasem regeneracji, rozluźnienia, odpoczynku. Jeśli nie zapewnisz swojemu ciału odpowiednich warunków, skutki zaniedbania będziesz odczuwał przez cały dzień – niewyspanie, problem z koncentracją, wzmożony apetyt, drażliwość oraz ból głowy i kręgosłupa to tylko część z nich. Długotrwałe używanie odkształconego, zbyt miękkiego lub zbyt twardego materaca może nieść ze sobą poważne konsekwencje, takie jak nadwaga, apatia, zmniejszona produktywność w pracy, a nawet przyspieszenie procesów starzenia.

Nowy materac na dobranoc

Prostym sposobem na zapewnienie sobie optymalnych warunków do wartościowego, zdrowego odpoczynku jest inwestycja w wysokiej klasy materac. W sklepach z wyposażeniem dedykowanym sypialni znajdziesz szereg różnorodnych modeli o zróżnicowanej specyfice. Wśród najpopularniejszych opcji wyróżnić możemy materace bonellowe, sprężynowe, piankowe (w tym z pianki termoelastycznej) oraz lateksowe. Alergikom polecane są szczególnie modele lateksowe, a osobom śpiącym z partnerem – punktowo reagujące na nacisk materace bonellowe oraz zbudowane z pianki termoelastycznej.  Ważnym parametrem wpływającym na wygodę w pozycji leżącej jest rozmiar materaca. W podwójnym łóżku najlepiej sprawdzi się materac 140×200, 160×200 lub 180×200. Osobie dorosłej śpiącej samej specjaliści polecają model o szerokości wynoszącej minimum 70 cm.

Tags: ,

Related Article

asol-ogrodowy.pl kerc.com zobacz