piątek, 19 kwietnia, 2024

Stolarka okienna nie należy do najtańszych. Dlatego też należy bardzo starannie wybierać okna do swojego domu, aby mieć pewność, że wybiera się dobry produkt. Wiele osób stawia na okna PCV, ale nie można zapomnieć także o tym, że ciekawą propozycję stanowią okna drewniane.

Dobre okna drewniane i PCV

Wiele osób sądzi, że okna drewniane są zdecydowanie lepsze od plastikowych. Jest to błędne myślenie. Jeżeli obydwa rodzaje okien wyposażone są w takie same okucia, pakiety szybowe, itp., to są w stanie zapewnić taką samą wentylację, izolację cieplną, termiczną, itd. Warto za to wiedzieć, że obydwa rodzaje okien muszą mieć zapewnioną odpowiednią infiltrację. W polskich warunkach budowlanych współczynnik infiltracji musi wynosić minimum 0,3. Jeżeli jest niższy, to lepiej spojrzeć na inne modele okien, które dostępne są w salonach. Niektórzy sprzedawcy przekonują, że wystarczy mikrowentylacja, ale jest to błędny sposób myślenia, na który każdy klient musi uważać.

Które okna?

To które okna są lepsze? Nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ zależne jest do od wielu czynników. Mówi się, że modele drewniane mają mocniejszą ramę, co w przyszłości może nam się odwdzięczyć. Przy czym o drewniane ramy okienne na pewno należy lepiej zadbać. Przy oknach PCV konserwacja ogranicza się do mycia. Drewniane okna wymagają nieco mocniejszych i częstszych zabiegów konserwujących – oprócz mycia. Wiele osób decyduje się na drewnianą stolarkę okienną, ponieważ te lepiej pasuje do charakteru i wyglądu ich budynku. 

 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

ital-system.pl ncjapiekna.com.pl asol-ogrodowy.pl