wtorek, 25 czerwca, 2024

Piękno twarzy objawiające się brakiem zmarszczek czy też drugiego podbródka jest marzeniem wielu osób. Niemniej jednak pytanie pozostaje – jak do tego ideału dążyć? Otóż sposobów jest wiele, a kiedy kremy przestają pomagać, to z pomogą przychodzi medycyna estetyczna.

Profesjonalny lifting twarzy

Wówczas można wykonać lifting twarzy. Tu trzeba napomknąć, że mamy dwa główne rodzaje takiego liftingu twarzy. Operacyjna technika wymaga znieczulenia ogólnego, czyli narkozy, kilku dni przerwy w pracy. Jednak świetnie nadaje się ona do redukcji nawet głębokich bruzd i zmarszczek, a ponadto jest to metoda trwała.

Z kolei zaś zabiegi nieoperacyjne trzeba raczej powtarzać co jakiś czas. Jednak z drugiej strony nie ma tu konieczności wykonania znieczulenia ogólnego. Tu zaliczyć możemy wszelkie procedury typu wstrzyknięcie kwasów hialuronowych, botoksu, metody laserowe, ultradźwiękowe czy termiczne. Najczęściej metody te oprócz wygładzenia zmarszczek powodują także lepsze ukrwienie i nawilżenie skóry, co przekłada się także na poprawę kolorytu twarzy.

Wybór liftingu

Pozostaje tylko pytanie, który lifting twarzy lepiej wybrać. Otóż generalnie zabiegi chirurgiczne polecane są osobom starszym, u których zawiodły inne metody oraz osobom, które szybko potrzebują wyraźnych efektów np. aktorom. Zasadniczo jednak w przypadku mniejszych zmarszczek warto na początek wykorzystać metody mniej inwazyjne.

Decyzja należy oczywiście do pacjenta, niemniej jednak warto wysłuchać rady chirurga lub kosmetyczki. Jeśli wybierzemy się do naprawdę doświadczonych osób, to będą one wiedziały, jaki zabieg przyniesie najlepsze efekty u nas.

Dobry specjalista – połowa sukcesu

Lecz właśnie przejdźmy do rzeczy szczególnie ważnej. Pamiętajmy o tym, że lifting twarzy nawet ten nieinwazyjny jest pewną ingerencją o znacznie większym ryzyku niż wklepanie maseczki. Dlatego nie idźmy do kosmetyczki czy nawet do lekarza, którzy nie mają odpowiednich kursów, sprzętu czy studiów na uniwersytecie medycznym.

Ważna jest także czystość w gabinecie. Jeśli mamy jakiekolwiek zastrzeżenia, nie możemy dowiedzieć się, jakie wykształcenie ma osoba tu pracująca, to warto jednak wybrać inny gabinet. Uważajmy także na bardzo niskie ceny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

Tags: ,

Related Article

No Related Article

https://superportal24.pl/porownanie-ofert-ubezpieczeniowych-jak-znalezc-najlepsza-oferte-na-rynku-15440 Wysoka osłonka na donice do salonu z drewna i metalu https://4-bet.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-kluczem-do-komfortowego-relaksu-na-swiezym-powietrzu/