Zalety parasoli ogrodowych docenimy, kiedy już wczesną wiosną pojawią się pierwsze promienie słoneczne. Zarazem przyjemne jak i dokuczliwe. Utrudniające na przykład pracę przy komputerze. Parasole ogrodowe to sposób na uporanie się z tymi niedogodnościami urzeczywistniający korzystanie z uroków życia ogrodowego. Ten aspekt praktyczny warto połączyć ze stylistycznym. Można pobawić się samą formą parasola (kwadratową czy okrągłą) oraz kolorem.
Biel parasoli ogrodowych
Ogromną popularnością cieszą się parasole ogrodowe w białym kolorze. Pasują do wielu kompozycji i do różnorodnych materiałów. Z białym technorattanem na czele. Idealnie białe parasole ogrodowe zaprezentują się na drewnianym tarasie pomalowanym na biało lub w sąsiedztwie białych mebli drewnianych. Współtworzyć mogą aranżację śródziemnomorską, lekką oraz zwiewną.
Szarość parasoli ogrodowych
Z kolei szare parasole do ogrodu sprawdzą się doskonale w kontekście awangardowych aranżacji z wykorzystaniem betonowych i szklanych elementów. Wspaniale wyglądać będą rozłożone nad kompletem mebli wypoczynkowych z aluminium, wyposażonym w szare poduszki siedziskowe i oparciowe. Tak powstanie stonowana, interesująca, gładka kompozycja.
Czerwień parasoli ogrodowych
Ciekawie w ogrodowym pejzażu wyglądają także czerwone parasole ogrodowe, które nawiązują poprzez kolor do dojrzałych jabłek czy kwitnących róż. Czerwień to barwa dorodnej natury, którą do ogrodu wprowadzają nie tylko rośliny. Czerwone parasole ogrodowe świetnie wyglądają w zestawieniu z szarością. Dlatego rozłożone nad meblami zewnętrznymi w tym właśnie kolorze okażą się kolorystycznym strzałem w dziesiątkę. Staną się takim wyrazistym akcentem barwnym, trochę na zasadzie efektu malarskiego.