Niektóre kobiety mogą cieszyć się skórą wolną od trądziku i pryszczy, jednak wynika to ze zbyt cienkiej warstwy podskórnej tłuszczu. W praktyce oznacza to, że zamiast trądziku pojawiać się będą pękające naczynka – choć nie są one bolesne, to potrafią skutecznie uprzykrzyć życie.
Pękające naczynka – czy można im zaradzić?
Naczynia włosowate biegnące tuż pod skórą są wyeksponowane na działanie czynników zewnętrznych, przez co mogą łatwo rozszerzać się pod wpływem temperatury, a także pękać na mrozie. Po pęknięciu naczynek pozostają czerwone plamki, które mogą trwać na skórze nawet kilka lat.
Można zapobiegać pękaniu naczyń zażywając rutynę wzmacniającą naczynia krwionośne, stosując kremy ochronne na skórę oraz maskując zaczerwienienia specjalnymi korektorami do twarzy i nakładając grubą warstwę makijażu. Jednak dużo skuteczniejszym sposobem będzie laserowe zamykanie naczynek w Warszawie, które nie tylko wyleczy skórę, ale też zapobiegnie dalszemu uszkadzaniu naczynek.
Co daje światło lasera?
Laserowe zabiegi są obecnie bardzo popularne, ponieważ gwarantują wysoką skuteczność. Dzięki promieniom świetlnym o odpowiedniej długości fali można podnieść temperaturę tkanek pod skórą. Energia cieplna pozwala stymulować procesy naprawcze i w ten sposób skóra regeneruje się praktycznie w mgnieniu oka.
Pod wpływem światła lasera naczynia krwionośne wzmacniają się, stają się grubsze i mniej podatne na pękanie. Miejsca pęknięć zasklepiają się, a rozlane krwiaki wchłaniają się. Już po pierwszym zabiegu laserem można zaobserwować wyraźne zmiany na skórze – staje się ona jaśniejsza, pozbawiona zaczerwienień. Po pewnym czasie można zaobserwować, że naczynia stają się wyraźnie mocniejsze, ponieważ nie pękają tak szybko.
Nowoczesne gabinety medycyny estetycznej
Obecnie zamykaniem naczynek w Warszawie zajmuje się wiele klinik medycyny estetycznej, i warto skorzystać z usług którejś z nich, o wysokiej renomie. Zamykanie naczynek w Warszawie to zabieg, któremu warto się poddać, jeśli nie lubimy przykrywania twarzy grubą warstwą makijażu, by ukryć zaczerwienienia, a nie chcemy straszyć wiecznie czerwonymi policzkami i nosem.
Osoba przeprowadzająca zabieg będzie mogła poprosić o wizytę konsultacyjną w celu ustalenia rodzaju zmian, ich rozległości, czy ewentualnych przeciwwskazań do wykonywania zabiegu. Przed samym zabiegiem dokładnie poinstruuje pacjentkę, jak powinna się przygotować do zabiegu. Sam zabieg laserowy nic nie boli i daje natychmiastowe efekty, jednak powinien być wykonywany przez wykwalifikowany personel by zapobiec powikłaniom.