piątek, 19 kwietnia, 2024

Nowoczesna pergola ogrodowa to wyjątkowe mistrzostwo, które podnosi komfort użytkowania ogrodu i tarasu znajdującego się przy nim domu. Wiele osób zastanawia się jednak, czy taka konstrukcja drewniana, stalowa lub aluminiowa powinna znaleźć się na ich ogrodzie.

Pergola ogrodowa – zalety i wady

Pergola ogrodowa, jak wiele innych rzeczy ma swoje wady oraz zalety. Do wad na pewno należy zaliczyć wysoki koszt inwestycji oraz zmniejszenie ilości światła dziennego, docierającego do pokoju dziennego. Tak, nie wszyscy mogą pozwolić sobie na wyłożenie takiej gotówki na stół, ale przecież ze spokojem można wziąć odpowiedni kredyt na taki cel. Aby zapewnić sobie dostęp światła do pokoju dziennego, można zdecydować się na częściową pergolę ogrodową nad tarasem lub konstrukcję posiadającą rozsuwane zadaszenie nad całą konstrukcją.

Solidna pergola ogrodowa

Współczesna pergola ogrodowa musi zostać wykonana w odpowiedni sposób, aby mogła w dobrze spełniać swoje funkcje. Dużą popularnością cieszy się drewniana pergola ogrodowa, która przymocowana jest do podłoża za pomocą słupków nośnych mocowanych w specjalnych uchwytach, zatopionych w płytkich fundamentach betonowych. Nikt nie musi obawiać się, że dodatkowa ilość betonu wpłynie na całościowy wygląd ogrodu. Biorąc pod uwagę zadaszenie pergoli ogrodowej warto spojrzeć na poliwęglan komorowy, gonty i blachodachówki, a nawet płyty poliestrowe. Często na ogrodach można spotkać pergole, których zadaszenie wykonane jest ze szkła lub z tkaniny w formie rozsuwanej markizy. 

 

Tags: ,

Related Article

zobacz wiecje lanails.pl ital-system.pl