wtorek, 25 czerwca, 2024

Złota, polska jesień zachęca do tego, aby jak najczęściej przebywać na świeżym powietrzu. Nie musimy jednak jeździć za miasto, aby zaznać kontaktu z naturą – własny taras czy ogród to idealne miejsca do relaksu, które możemy zaaranżować zgodnie z naszymi potrzebami. Jakie meble i dodatki wybrać, aby miejsce to zachęcało do spędzania w nim czasu?

Meble technorattanowe i rotangowe

Podstawą na tarasie są oczywiście meble – dobierajmy je przez wzgląd na nasze potrzeby, ale również upodobania estetyczne. Topowi producenci zaoferują nam wiele interesujących produktów wykonanych z trwałych materiałów. Dobór tych ostatnich ma olbrzymie znaczenie – meble ogrodowe będą narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, przez co mogą być podatne na uszkodzenia, silne promieniowanie UV, działanie wilgoci. Dobór tworzyw jest istotny – najlepsi producenci zaoferują nam meble technorattanowe i rotangowe oparte na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Taki materiał jest wysoce odporny na działanie wilgoci i pojawianie się ognisk rdzy. Aluminium odznacza się również niską wagą, przez co nie będziemy mieli problemów z ich podnoszeniem czy przenoszeniem.

Włókno technorattanowe posiada nieporowatą strukturę, jest wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne i nawet po wielu latach użytkowania nie zmienia swoich właściwości, nie traci koloru. Osoby ceniące nietuzinkowe rozwiązania mogą wybrać naturalny rotang, który wspaniale prezentować się będzie na tarasach czy w ogrodach.

Rośliny na tarasie

Aby podnieść estetykę tarasu warto umieścić na nim ulubione rośliny – umożliwią to nam wysokie doniczki, idealnie sprawdzające się do posadzenia tuj czy niewielkich choinek. Doniczki mogą służyć nam także jako miejsce do zasadzenia sadzonek ziół w okresie wiosny i lata – możliwości jest wiele.

Tags: ,

Related Article

zobacz wiecje https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac