piątek, 19 kwietnia, 2024

Stan naszych włosów zależy od wielu czynników – właściwej pielęgnacji, doboru produktów kosmetycznych, ale też warunków niezależnych od nas, np. pogody. W okresie jesieni i zimy warto ze szczególną dbałością pielęgnować nasze włosy, aby zawsze były one ozdobą. Jakie produkty i zabiegi wybierać? Oto kilka podpowiedzi!

Szampony i odżywki

Szampony i odżywki są podstawowymi elementami pielęgnacji włosów. Oba te produkty powinniśmy dobierać zgodnie z naszymi potrzebami i stanem włosów. Pamiętajmy, że zadaniem szamponów jest przede wszystkim oczyszczenie skóry głowy z zabrudzeń i tłuszczu. Odżywki sprawiają, że włosy stają się bardziej błyszczące, elastyczne, odporniejsze na złamania i rozdwajanie. Warto wiedzieć, że odżywki dostępne są w formie płynnej, jak i sprayu, który nie obciąża włosów.

Rozczesywanie włosów problematycznych

Długie włosy bardzo często są trudne w rozczesywaniu, szczególnie po myciu. Aby ułatwić to zadanie warto stosować odzywki, ale też odpowiednie szczotki i grzebienie. W ostatnich latach niezwykle popularne stały się szczotki z naturalnego włosia, które są znacznie delikatniejsze od klasycznych szczotek, jak również nie łamią włosów. Szczotki takie przyjemnie masują skórę głowy, poprawiając jej ukrwienie.

Specjalistyczne kuracje wykonywane w domu

Myślisz, że specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne na włosy możemy wykonywać jedynie w gabinetach fryzjerskich? Nic bardziej mylnego. Obecnie hurtownia fryzjerska Hair Shop proponuje nam wiele specjalistycznych produktów, które możemy wykorzystać w zaciszu własnych łazienek. Kuracje dedykowane są do włosów zniszczonych i łamliwych, jak również do osób borykających się z problemami skórnymi głowy. Wiele kuracji pozwala na zmniejszenie ilości wypadających włosów.

Tags: ,

Related Article

No Related Article

zobacz wiecje ncjapiekna.com.pl zobacz wiecej