piątek, 24 marca, 2023

Dobrze dobrana szafa do przedpokoju pozwoli nam zaprowadzić porządek w pomieszczeniu, które zawsze nas wita po powrocie do domu. Warto dowiedzieć się na co warto zwrócić uwagę przy wyborze takiego mebla, aby dobrze zagospodarować całe wejście do domu.

Model drzwi

Może niektórych zdziwić fakt, ale szafa do przedpokoju musi mieć odpowiednio dobrane drzwi, które można podzielić na trzy grupy. Do pierwszej zaliczają się skrzydła składane nie wymagające dodatkowego miejsca przed szafą. Idealnie sprawdzają się wtedy, kiedy naprzeciw szafy znajduje się wejście do innego pomieszczenia. Drugi typ drzwi to model składany połączony zawiasami i przesuwający się po torze na suficie. Warto zastosować je do szaf węższych niż 90 cm. Na samym końcu znajdują się drzwi przesuwno – składane. Ich wielką zaletą jest to, że za jednym razem umożliwiają dostęp do całej powierzchni szafy. 

Szafa do przedpokoju – głębokość

Ze względu na to, że w takiej szafie powinny mieścić się okrycia wierzchnie zarówno wiosenne, jak również zimowe – grube, warto postawić na szafę o głębokości ok. 80 cm. Dzięki temu wszystko swobodnie będziemy mogli tam powiesić. Jeżeli chodzi z kolei o długość szafy do przedpokoju, to zawsze dodajmy kilka centymetrów w zapasie. Uwzględniamy nie tylko kurtki, płaszcze naszej rodziny – stałych domowników. Nie zapominajmy również o osobach, które raz na jakiś czas na odwiedzają. Warto w szafie znajdującej się w przedpokoju znaleźć również miejsce i dla nich, dzięki czemu nigdy nie będziemy mieli z nimi kłopotu. 

Tags: ,

Related Article

http://ultimate-demi.org/iso-27001-znaczenie-dla-organizacji/ https://valueformichigan.com/idealny-stroj-jezdziecki-jak-przygotowac-sie-do-jazdy-konnej/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/310-kuchnie-2022-inspiracje