piątek, 19 kwietnia, 2024

Dziś malowanie paznokci zwyczajnymi lakierami to opcja nie dość trwała dla wielu kobiet. Poszukują one rozwiązań hiper rewolucyjnych, na miarę makijażu permanentnego. Jednym z nich jest metoda akrylowa zdobienia paznokci, pozwalająca na uzyskanie grubych, mocnych paznokci o wymarzonym kolorze, utrzymującym się nawet 3 tygodnie.

Trzy metody zdobienia paznokci:

Metoda akrylowa zdobienia paznokci pozwala na wykonanie przedłużenia na naturalnej płytce, czyli nadanie paznokciom kształtu, o jakim marzymy. Dodatkowo, tak wykonane paznokcie są mocne i odporne na zarysowania i pęknięcia. Pozwalają również naturalnej płytce wzmocnić się i odbudować, gdyż zapewniają jej mechaniczną ochronę przed uszkodzeniami. Metoda żelowa to nakładanie specjalnego żelu w trzech warstwach i utrwalanie go za pomocą lampy UV. Prostota wykonywania tego zabiegu i dobra jakość uzyskanego paznokcia to atuty tej metody. Lakiery hybrydowe z kolei powodują bardzo dużą trwałość koloru i powłoki lakieru. To metoda idealna dla osób, które nie mają czasu na częste poprawianie paznokci i lubią to zrobić raz, a dobrze co kilka tygodni.

Metoda akrylowa – najpopularniejsza

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest najpopularniejszą i jedną z najtańszych, ale jej wadą może być nieprzyjemny zapach akrylu. Akryl jest substancją, dzięki której formuje się bardzo dobrej jakości paznokcie, i możliwe jest wykonywanie bardzo ciekawych zdobień i efektów dekoracyjnych. To jedna z najpopularniejszych metod przedłużania oraz stylizacji paznokci, pozwalająca zrobić z nimi praktycznie to, na co ma się ochotę – w dodatku bez szkody dla naturalnej płytki paznokcia. Akryl bardzo mocno przylega do płytki, stąd też będzie dobry dla osób, które chcą powalczyć u siebie z brzydkim nawykiem obgryzania paznokci.

Trwałość takiego manicure

Nie ma uniwersalnej odpowiedni na pytanie, jak długo będzie trzymał się manicure wykonany akrylową metodą. Bardzo wiele w tym zakresie zależy nie tylko od jakości metody akrylowego zdobienia paznokci. Nie tylko kwestie techniczne i jakościowe samego wykonania mają znaczenie. Liczy się również kondycja naturalnej płytki paznokcia osoby, która poddaje się temu zabiegowi. Im jest ona lepsza, tym trwalszy manicure. Również duże znaczenie będzie miało tempo wzrostu paznokcia. Przy szybszym wzroście konieczne jest częstsze uzupełnianie paznokci, zaś przy wolniejszym efekty mogą się utrzymywać nawet do półtora miesiąca. Zazwyczaj kobiety umawiają się na poprawki raz w miesiącu, ewentualnie raz na trzy tygodnie – by zawsze paznokcie prezentowały się perfekcyjnie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/

Tags: ,

Related Article

Drewniano stalowy hoker w stylu loft Industrialny metalowy hoker stołek barowy z oparciem anthasmithphoto.com