wtorek, 25 czerwca, 2024

Złożenie wniosku rozwodowego poprzedza długi i często trudny proces rozstania w świetle prawa. Obecnie szacuje się, że co trzecie małżeństwo w Polsce rozpada się – jest to bardzo wysoki wskaźnik w skali europejskiej. Jak przejść przez proces rozwodowy bez stresu? Czy jest to w ogóle możliwe? Zapraszamy do lektury.

Rozwód – jak przebiega?

Sprawy rozwodowe przebiegają różnorodnie, w zależności od stażu małżeństwa, ale także tego, czy para zdążyła zgromadzić własny majątek, posiada dzieci. Nie bez znaczenia jest wniosek rozwodowy – jeśli został on złożony przez jednego ze współmałżonków, a powodem jest zdrada, może być to przesłanka do rozwodu z orzeczeniem o winie.

Skomplikowane sprawy rozwodowe

W przypadku małżeństw bez potomstwa i majątku sprawy przebiegają zazwyczaj szybko i bez orzekania o winie. Kiedy jednak w grę wchodzi podział majątku oraz przyznanie opieki nad dzieckiem sprawy mogą ciągnąć się miesiącami – w takich sytuacjach warto zastanowić się nad zatrudnieniem doświadczonego adwokata, który będzie reprezentował nas w sądzie. Dobry adwokat przedstawi nam możliwości, jakie daje nam prawo oraz podpowie, jakie działania pozwolą nam na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów w trakcie rozprawy sądowej. Zadaniem adwokata jest również składanie wniosków i aktów w naszym imieniu, jak również dbanie o nasze dobre imię. Adwokat uchroni nas także przed podejmowaniem nieprzemyślanych decyzji, które mogłyby wpłynąć na końcowy wyrok w sprawie rozwodowej. Dobry adwokat będzie walczył w naszym imieniu o jak najwyższe alimenty dla dzieci.

Obecność adwokata może okazać się dla nas bardzo przydatna, szczególnie w sprawach wyjątkowo trudnych. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu przejdziemy przez ten trudny czas bez stresu. Więcej informacji poda nam adwokat rozwodowy adwokat-katowice.info.pl.

Tags: ,

Related Article

https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-bez-pracy/ zobacz https://dowiedz-sie.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-nowa-era-na-twoim-tarasie/