wtorek, 25 czerwca, 2024

Aluminium jest bardzo niewdzięcznym materiałem, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości frezy, dzięki którym praca będzie stać na wysokim poziomie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą frezować w aluminium, ale niestety nie mają zielonego pojęcia, jak za to zadanie się zabrać.

O czym należy pamiętać podczas frezowania aluminium

W obróbce aluminium należy zachować bardzo duże prędkości obrotowe i posuwowe. W pierwszej kolejności pamiętać należy o tym, aby nie zapominać o kieszeniowaniu. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że frezy do aluminium cały czas muszą być utrzymane w obrabianym materiale. Każde kolejne wyjście i wejście freza może powodować nieprzyjemne odkształcenia materiałowe. Przy szybkich obrotach bardzo łatwo również o nieprzyjemne dla oka zarysowania.

Solidne frezy do aluminium muszą również wytrzymać wysokie temperatury. Osoby, które chcą zrezygnować z konieczności stosowania chłodziwa, muszą postawić oczywiście na specjalistyczne narzędzia. W ten sposób można zminimalizować ryzyko powstawania mniejszych lub większych niedokładności na wyrobach. Aluminium niestety ma tendencję do puchnięcia zwłaszcza, gdy korzysta się z obróbki z chłodziwem. Warto skupić się na tym, aby podczas obróbki zachować odpowiednie parametry.

Cenne wskazówki

Aluminium jest materiałem szybko obrabialnym, ale niestety jest to również dość niewdzięczny materiał na który należy uważać. Wynika to nie tylko z puchnięcia, ale również odkruszania oraz tego, że cały czas należy zachować odpowiednie warunki przy obrabianiu. Aby uniknąć problemów warto postawić na wysokiej jakości frezy do aluminium, dzięki którym można znacząco przyśpieszyć pracę.

Aluminium powinno być obrabiane w jak najszybszy sposób, dzięki czemu będzie można osiągnąć satysfakcjonujące wyniki swojej pracy. Solidne frezy do aluminium powinny wytrzymać znaczne prędkości i co najważniejsze muszą być odporne na wysokie temperatury. Jakość frezów do aluminium ma olbrzymie znaczenie przede wszystkim w produkcji seryjnej. To właśnie tutaj można najwięcej zaoszczędzić wybierając oryginalne frezy. Solidne frezy od renomowanego producenta, to jedna z tych inwestycji, która na pewno się zwróci.

Frezy palcowe do aluminium w swojej ofercie firma Frezwid

Tags: ,

Related Article

No Related Article

http://polskaniezwykla.pl/promowane/brak-ubezpieczenia-samochodu--ryzyka-i-konsekwencje-prawne https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/