środa, 22 maja, 2024

Dużo mówi się o ryzykownych kryptowalutach, jakie powstały dzięki blockchain. Ryzykownych, ponieważ tempo wzrostu i upadku bywa naprawdę zmienne. Ale nie można zapomnieć o tym, że blockchain development services sprawiły, iż aktualnie można mówić także o stablecoinach – cyfrowych aktywach, które nie niosą ze sobą takiego ryzyka.

Mniejsza zmienność

Każda blockchain development service ma do czegoś doprowadzić. Część z nich miała na celu wprowadzenie mniejszej destabilizacji na rynku kryptowalut. To właśnie dlatego blockchain development pozwolił na stworzenie takiej alternatywy, jak stablecoin. Po polsku – stabilne kryptowaluty, które mają zagwarantować mniejszą zmienność. Jeżeli ktoś chciałby opisać w skrócie stablecoin, to musiałby powiedzieć, że ma do czynienia z połączeniem tradycyjnych walut oraz walut fiducjarnych. Główna cecha stablecoin? Cena powiązana z aktywami rezerwowymi (złoto, dolar amerykański). Dzięki temu cyfrowe waluty mogą lepiej dopasować się do codziennych transakcji – nie tylko, jeśli chodzi o handel, ale również o przelewy, jakie dokonuje się pomiędzy giełdami.

Ta właśnie stabilność sprawiła, że populacja coraz chętniej zaczęła patrzeć na rynek kryptowalut, inwestując miliardy dolarów w stablecoiny. Jednym z bardziej popularnych stablecoinów jest USD Coin (USDC).

Zalety stablecoin

Czy taka firma, jak 10clouds miała wpływ na to, że takie stablecoin są aktualnie możliwe? Całkiem możliwe. Tym bardziej, że wciąż oni pracują nad tym, aby zapewnić blockchain software development, który zapewnia możliwość wykorzystania aktualnie blockchain application development. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jakie dokładnie mają zalety stablecoin, aby móc faktycznie dostrzec możliwości, jakie się w nich kryją. Mowa tu o takich przypadkach, jak:

  • szybki i tani przesył,
  • bezpieczny przesył – niezależnie od tego, z jaką dokładnie giełdą ma się do czynienia,
  • otwartość, globalność i dostępność dla każdego online, niezależnie od tego w jakim dokładnie miejscu na globie się ktoś aktualnie znajduje,
  • natywne środowisko to Internet,
  • stablecoiny można takze programować.

Jak więc widać – warto dokładnie zapoznać się z takim tematem, jeżeli ktoś chciałby być pewny tego, co dokładnie dzieje się z jego pieniędzmi. Może i uzyskanie takich dużych zysków nie jest możliwe, jak w przypadku tradycyjnych coinów. Ale trzeba wziąć pod uwagę to, że w tym przypadku ryzyko poniesienia strat finansowych, jest zdecydowanie mniejsze. 

Tags: , ,

Related Article

No Related Article

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/