piątek, 19 kwietnia, 2024

Każdy z nas chce mieć ładny i ciekawy dom. Chcemy, aby wszystko nie tylko było oryginalnie zaaranżowane, ale też aby poszczególne rzeczy do siebie wzajemnie pasowały, a całość wyposażenia domu odzwierciedlała nasz charakter. Jakie style aranżacji wnętrz mamy dzisiaj do dyspozycji? Dla osób o jakim charakterze będą one najbardziej odpowiednie?

Styl skandynawski

To bez wątpienia dzisiaj jeden z najbardziej znanych i cenionych stylów. To, co go wyróżnia to przede wszystkim niebywała wręcz prostota oraz jasność. Elementy wyposażenia domu są najczęściej wykonane z naturalnych materiałów jak drewna czy lnu. Dodatkowo pojawiają się czasem elementy plastikowe. Całość utrzymana jest w dość jasnych barwach – na ścianach dominuje biel, a kolory jej towarzyszące w mieszkaniu to odcienie beżu, szarości, czy też jasnego niebieskiego. dodatki zaś czasem są w kolorze mocnej czerwieni, czerni albo też butelkowej zieleni.

Styl prowansalski

Dziś ten styl staje się coraz bardziej popularny. Jak wygląda tutaj wyposażenie domu? Otóż na scianach dominuje biel. Łączy się ona z lawendą, fioletem, żółcią i zielenią. Tu nie mamy praktycznie w ogóle doczynienia z plastikiem, pojawiają się zaś kamienie i elementy metalowe. Styl ten idealnie pasuje dla osób, które chcą, by dom był dla nich oazą spokoju.

Styl industrialny

Inspirowany jest on dawnym wystrojem fabryk. To mocny i żywiołowy styl idealny dla osób, dla których dom jest miejscem kreatywnym, twórzczym, inspirującym. Czym charakteryzuje się tutaj wyposażenie domu? Otóż na pewno mocnymi, acz przygaszonymi kolorami, jak zielenią, odcieniami brązu i beżu oraz ceglanym i czernią. Pojawia się także wiele elementów metalnowych.

Styl angielski wiejski

A co jeśli chcemy, aby nasz dom był po prostu przytulny? Aby idealnie nadawał sie do zaszycia pod kołderkę z ciepłą herbatą i książką? wówczas warto postawić na styl angielski rystykalny. Wyposażenie domu stanowią du przede wszystkim tapicerowane meble oraz solidne, ciemne dębowe szafy, półki i sekretarzyki. Charakterystyczny jest także kwiatowy motyw na materiałach oraz ogromne fotele.

Styl kolonialny

Jakie wyposażenie domu będzie zaś najlepsze, jeśli chcemy podkreślić naszą miłość do podróży? Oczywiście tu najlepiej sprawdzi się styl kolonialny. Beże połączone z zielenią, ciemne meble wykonane z egzotycznego drewna, wiklina, kufry jako skrzynie i szafki, mapy na ścianie oraz kilka innych stylowych dodatków jak np. rośliny o dużych liściach zapełnią ciekawie wnętrze i stworzą niepowtarzalny klimat!

Artykuł zrealizowany przy współpracy z barokko.pl/pol_n_Dom-174.html.

Tags: ,

Related Article

h.pl poken.pl niestfemale.com