wtorek, 25 czerwca, 2024

Ogrodowa mozaika składa się z wielu elementów – zadbanego trawnika, wypielęgnowanych rabat kwiatowych, drzewek owocowych, kamiennych chodników, oczek wodnych… Dopełnieniem zielonych akcentów są meble, sprzęt i dodatki, które sprawiają, że ciesząca oczy, zielona przestrzeń staje się również funkcjonalna. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej zewnętrznym aranżacjom prezentowanych w luksusowych katalogach. Jakich elementów nie może zabraknąć na urządzonym według najświeższych trendów tarasie?

Eleganckie i funkcjonalne meble                                                   

Czym byłby taras bez wygodnych mebli pozwalających przy filiżance aromatycznej kawy napawać się pięknem przyrody? Twarde, drewniane ławki i krzesła z niskiej jakości tworzyw sztucznych odchodzą do lamusa. Ich miejsce w modnych ogrodach zajmują ekskluzywne komplety wypoczynkowe zbudowane z technorattanu lub aluminium. Czołowi producenci wysokiej klasy mebli ogrodowych dbają  o to, aby narożniki o modułowej budowie, miękkie fotele i sofy skutecznie opierały się działaniu czynników zewnętrznych. Nowoczesne meble wyposażane są w odporne na odkształcenia poduszki i siedziska pokryte poszwami z hydrofobową powłoką, która nie absorbuje wody i zanieczyszczeń.

Zadaszenie tarasu kropką nad „i”

Niekwestionowanym hitem w modnych ogrodach prywatnych i zewnętrznych przestrzeniach publicznych są pergole. Zadaszenie tarasu w formie minimalistycznej, metalowej pergoli pełni podwójną funkcję – praktycznej osłony przed słońcem i opadami oraz efektownej dekoracji dodającej aranżacji nowoczesnego rysu. Całoroczne konstrukcje z malowanego proszkowo aluminium mogą być wzbogacone o dodatkowe elementy (przesłony, promienniki podczerwieni, oświetlenie oraz szklane, przesuwne panele), co jeszcze bardziej zwiększa możliwości wykorzystania ogrodu.

Tags: ,

Related Article

https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://beesafe.pl/porady/rodzaje-paliwa-na-stacji/ https://beesafe.pl/porady/majowka-kiedy-jest-ile-trwa/