wtorek, 25 czerwca, 2024

Współczesne tusze do rzęs mogą dawać naprawdę imponujące rezultaty na rzęsach, w dodatku zapewniając wszystkie oczekiwane efekty jednocześnie. Jednym kosmetykiem można wydłużyć i zagęścić rzęsy, pogrubić je, nadać im kruczoczarny kolor, a w dodatku je podkręcić. Jednak takie efekty zwykle najlepiej widoczne są na ładnych rzęsach.

Zagęszczenie możliwe tylko w niewielkim stopniu

Niewątpliwie najważniejszym atrybutem rzęs jest ich gęstość. Z każdym innym mankamentem, czy to niedostatecznym podkręceniem, czy wypłowiałym kolorem, a nawet krótkimi rzęsami, można sobie poradzić, nie tylko zresztą za pomocą tuszu, ale też henny czy zalotki.

Gęstości tusze dodać mogą jednak tylko w pewnym zakresie i trzeba bardzo się starać, by ładnie wytuszować rzęsy. Czasem efekt jest niestety odwrotny do zamierzonego, gdyż po umalowaniu jeszcze bardziej widoczne staje się, że rzęsy są przerzedzone – wyraźnie widać ubytki.

Jak z tym walczyć? Można zdecydować się na zagęszczenie rzęs u kosmetyczki, ale lepiej będzie zadbać o odzyskanie utraconych rzęs. Pomoże w tym dobra odżywka do rzęs, która je odżywi, a nie osłabi jak zagęszczanie u kosmetyczki, a przy tym da długofalowe efekty.

Jaką odżywkę do rzęs wybrać?

Odżywki do rzęs można kupować w internecie, w aptekach oraz w drogeriach. Każde z tych miejsc jest dobre na zakupy, ważniejsze jest to, by wybrać dobry produkt. Wiele odżywek do rzęs znajdujących się na rynku ma formę taką samą jak tusz do rzęs. Ich używanie jest bardzo wygodne, wystarczy bowiem „wytuszować” rzęsy przed pójściem spać.

Czy takie produkty są jednak skuteczne? Tak, jeśli chce się odżywić posiadane rzęsy, dodać im elastyczności i walczyć z ich kruchością, będącą skutkiem osłabienia, na przykład przez stosowanie wysuszających tuszy i płynów do demakijażu. Nie spowoduje to jednak odrostu włosków, a więc ich zagęszczenia, nieszczególnie podziała też na wydłużenie rzęs.

Takie działanie zapewnić mogą tylko produkty, które nakłada się u nasady rzęs, a więc mające postać eyelinerów. Coraz więcej producentów odżywek przekonuje się, że by faktycznie zadbać o rzęsy, potrzebne jest nakładanie odżywki do rzęs właśnie w tym miejscu, z którego włoski wyrastają.

Droższe nie zawsze lepsze

Niektóre odżywki tego rodzaju mają bardzo wysokie ceny, sięgające kilkuset złotych – dotyczy to zwłaszcza produktów kupowanych przez internet. Jednak nawet w aptekach czy drogeriach znaleźć można dobre, godne polecenia produkty, kosztujące kilkadziesiąt złotych.

Taka odżywka do rzęs także może oczywiście zadziałać jeśli ma odpowiedni, dobry skład, a przy tym jest stosowana systematycznie, każdego wieczoru.

Odżywkę do rzęs znajdziesz w sklepiekomsetykizameryki.pl

Tags: ,

Related Article

No Related Article

zobacz https://beesafe.pl/porady/progi-zwalniajace/ https://beesafe.pl/porady/przejazd-na-czerwonym-swietle/