piątek, 19 kwietnia, 2024

Warto bardzo starannie urządzić salon. Jest to nasza strefa relaksu, gdzie można bardzo przyjemnie spędzić czas na oglądaniu telewizji, czy nawet na drzemce. To, jak zaplanujemy wygląd całego pomieszczenia sprawi, że będziemy w nim chętniej przebywać. W dużej mierze decydują o tym duże okna w salonie, które będziemy chcieli wybrać. 

Jaki rodzaj okien, czyli duże okna w salonie

Wybierając okna do swoich pokojów dziennych, w tym właśnie do salonu nie można zapomnieć o jednej bardzo ważnej rzeczy. Zgodnie z prawem okna w takich pomieszczeniach są koniecznością i nie mogą być mniejsze niż  1/8 powierzchni podłogi. To, jak wielkie one będą decydujemy my. Jednak trzeba pamiętać o zastosowaniu takich przepisów prawnych od których nie ma uchyleń. Jedynie w przypadku okien w łazience można znaleźć odstępstwa. Jeżeli chcemy mieć duże okna w salonie, warto postawić na wysokiej jakości okna pasywne.

Energooszczędne okna i mniejsze rachunki

Duże okna w salonie są bardzo dobre i wpuszczają do wnętrz ogromną ilość światła. Jeżeli jednak wybierzemy złe okna, to jednocześnie będzie przez nie uciekać bardzo dużo energii cieplnej i nasze rachunki za ogrzewanie na pewno będą większez czasem. Dlatego też decydując się na taki rodzaj okien warto spojrzeć na takie modele, które mają potrójną warstwę szkloną, gdzie ważna jest również rama i jej parametry. Odpowiednio dobrane okna pasywne do salonu sprawią, że energia cieplna w domu zostanie zachowana, a my nie będziemy musieli martwić się dużymi rachunkami za prąd. 

Tags: ,

Related Article

No Related Article

anthasmithphoto.com lanails.pl nawhitefornchouse.com