środa, 22 maja, 2024

Elegancki taras przy przydomowy ogród nie mogą obejść się bez kilku elementów: mebli, dodatków oraz zadaszenia, które skutecznie ochroni nas przed słońcem. Jakie rozwiązania wybierać, aby mieć pewność, że my i nasi bliscy będziemy pod najlepszą ochroną? Z pewnością warto zainteresować się pergolami. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

Pergole dawniej i dzisiaj

Dawniej pergole kojarzone były z konstrukcjami wolnostojącymi, które umieszczano w ogrodach i pozwalano, aby swobodnie pięły się po nich różnorodne rośliny. Pergole wtedy tworzone były po prostu z drewna. Dzisiaj zarówno budowa, jak i zadania pergoli są inne. Przede wszystkim pergola nowoczesna projektowana jest przez doświadczonych projektantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby ich produkty zachwycały wyglądem. Pergole tworzone są na konstrukcjach aluminiowych malowanych proszkowo. Taka struktura sprawia, że tworzywo jest odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci, wnikaniem brudu i pojawianiem się rdzy. Poprawnie postawiona konstrukcja pergoli jest w stanie oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h.

Zadaszenie tworzone na kilka sposobów

Jak wykonywane jest zadaszenie pergoli? Producenci oferują kilka możliwości. Najbardziej pożądanym jest zadaszenie lamelowe, tworzone z aluminiowych lameli zabezpieczonych przed wnikaniem wilgoci. Lamele obracają się o 135 stopni, przez co użytkownik może sam regulować ich ułożenie i to, ile światła wpada pod pergolę. Druga ważna rzecz to fakt, że lamele się nie nagrzewają. Oznacza to, że w cieniu pergoli panować będzie przyjemny chłód. Drugi rodzaj zadaszenia tworzony jest z tkanin technicznych, zabezpieczonych przed działaniem promieni UV, jak również przed deszczem czy wnikaniem brudu. Zadaszenie może być rozwijane ręcznie lub też przy pomocy dedykowanych pilotów.

Tags: , ,

Related Article

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/