poniedziałek, 4 marca, 2024

Kupno nowego fotela biurowego to spore wyzwanie – w sklepach wnętrzarskich znajdziemy tysiące interesujących modeli foteli obrotowych, które z pewnością oczami wyobraźni widzimy już w naszym biurze czy w domu. Zanim jednak podejmiemy decyzje o kupnie koniecznie zastanówmy się, jakie są nasze oczekiwania względem takiego fotela. Jakie funkcje musi spełniać?

Jak fotelami biurowymi obrotowymi wspierać nasze zdrowie?

Odpowiedni fotel biurowy przede wszystkim ma za zadanie wspierać nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Podczas wielogodzinnej pracy przy biurku obciążone są nasze stawy, barki, ramiona, łokcie, nadgarstki a przede wszystkim: kręgosłup. Zadaniem foteli biurowych obrotowych jest wspieranie kręgosłupa, zapewnianie mu odpowiedniego podparcia, odciążanie mięśni. Aby fotel spełniał takie kryteria konieczna jest konstrukcja zaprojektowana przez doświadczonego projektanta. Fotele takie mają stelaże wykonane z lekkich, ale i odpornych na uszkodzenia materiałów. Dzięki temu konstrukcja nie koślawi się, nie krzywi, fotel pozwala na zachowanie równowagi podczas siedzenia.

Szeroki wybór foteli obrotowych znajdziemy na stronie krzesloteka.pl. Wśród licznych modeli warto zwracać uwagę na te posiadające możliwość regulowania wysokości siedziska, odchylenia podłokietników oraz oparcia. Warto zwracać uwagę na modele posiadające specjalne wypustki na oparciu – będą one delikatnie masować nasze plecy. Profilowane oparcie sprawi też, że będziemy samoistnie przybierać odpowiednią pozycję podczas siedzenia.

Czy tkaniny obiciowe są ważne?

Zdecydowanie tak – wygląd fotela nie powinien być dziełem przypadku. Zwracajmy uwagę na tapicerki, szukajmy tych wykonanych z tkanin bawełnianych z dodatkiem nici syntetycznych.

 

 

Tags: , , , ,

Related Article

No Related Article

banbook.com mizrachi.com zobacz więcej